Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kentsel Dönüşümde Geri Ödeme 24 Ay

Devlet, kentsel dönüşüm için iki tür kredi desteği sağlayacak. Yıkım ve tespit kredilerinden yararlanmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüklerine başvurmak gerekiyor. Her iki kredinin de geri ödemesi 24 ay olarak belirlendi.

yapi.com.tr
Kentsel Dönüşümde Geri Ödeme 24 Ay

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında 20 yılda yaklaşık 6.5 milyon riskli binayı yıkmayı hedefliyor. Bu süreçte hem oturduğu binalara risk analizi yaptırmak isteyenlere hem de yıkımlarda devlet kredi sağlayacak.

NTVMSNBC'nin haberine göre Bakanlık, binasının riskli olup olmadığını öğrenmek isteyenlere tespit kredisi verecek. 100 metrekarelik ev için üst limit olarak 600 lira tespit kredisi alınabilecek. Hak sahibi, krediyi aldıktan sonra 3 ay içinde risk analizi yaptırmak ve raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na göndermek zorunda. Yapılan analiz sonucunda riskli olduğu tespit edilen binalar için yıkım kredisi de verilebilecek.

Bin metrekare için 6 bin lira

Kredi üst sınırı, bin metrekarelik yapı için 6 bin lira olarak belirlendi. Yıkım kredisinin, hak sahibinin hesabına aktarılmasının ardından 6 ay içinde yıkım işleminin yapılması ve enkazın kaldırılması gerekiyor. Kredi kullanmak için vatandaşların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüklerine başvurması gerekli. Her iki kredini de geri ödemesi 24 ay olarak belirlendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusumde-geri-odeme-24-ay_104147.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!