Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kinesis’ten Çevreye Duyarlı Bir İnşaat Projesi

Kinesis’in, proje süreci dahil 6 ayda tamamladığı Hanımzer İş Merkezi, çevre güzelliğine katkıda bulunacak ve komşu binalara “Siz de güzelleşin” me

Kinesis
Kinesis’ten Çevreye Duyarlı Bir İnşaat Projesi

b>Kinesis’in, proje süreci dahil 6 ayda tamamladığı Hanımzer İş Merkezi, çevre güzelliğine katkıda bulunacak ve komşu binalara “Siz de güzelleşin” mesajı verecek biçimde inşa edildi.

10 yıldır inşaat ve dekorasyon alanında faaliyet gösteren Kinesis’in en yeni projelerinden Hanımzer İş Merkezi, İstanbul’un Kozyatağı semtinde, proje süreci dahil 6 ayda tamamlandı. Yeni deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılan iş merkezi, 1.300 metrekarelik bir alana sahip.

Kinesis Genel Müdürü Mimar Orhan Bayrak, Hanımzer’in, bulunduğu mekan itibariyle çevresine katkı sağlayacak bir bina olmasını hedeflediklerini, mal sahibinin bilinçli ve uyumlu yaklaşımı sayesinde çok verimli bir proje süreci yaşadıklarını söylüyor. Binaların gerçek sahiplerinin ülkeler olduğunu, kişiler değişse de binaların uzun yıllar ayakta kalacağını, dolayısıyla çevre güzelliğine duyarlı binalar yapılması gerektiğini belirten Bayrak, Hanımzer projesinde de bu kaygıyla hareket ettiklerini, böylece hem mal sahibinin ihtiyaçlarını karşılayacak, hem de çevreye “Siz de güzelleşin” mesajı verecek bir bina inşa ettiklerini vurguluyor. Bayrak, bugün Hanımzer’e komşu binaların çevrelerini nasıl güzelleştirebileceklerini düşünerek imkanları dahilinde çeşitli restorasyon çalışmaları başlattıklarını, bu yaklaşımın uzun vadede daha düzgün bir şehirleşmenin oluşmasına katkıda bulunacağını da sözlerine ekliyor.

İki ayrı binadan oluşan Hanımzer İş Merkezi, tek katlı ve 100 kişilik bir konferans binasına ve yaklaşık 50 araç kapasiteli bir otoparka sahip. Bayrak, iş merkezinin teknik özelliklerini şu şekilde özetliyor: “Bahçe girişinin hemen önünde,iş merkezlerinde çok da alışılmamış, tik ağacı kaplamalı bir teras bulunuyor. Terasın sağında konferans salonu, solunda ise ana bina girişi yer alıyor. Bahçe, brüt beton istinat duvarlarıyla, trafik kirliliğinden izole edildi. Ana binanın giriş katı, merdivenler, asansör, resepsiyon, kafeterya, laboratuvar ve WC gibi bölümlerden oluşuyor. Birinci katta, açık ofisler, genel müdür odası ve muhasebe departmanı yer alıyor. İkinci katta da açık ofisler ve spor salonu bulunuyor. Bir VIP katı olarak tasarlanan ve tavandan tabana ahşap kaplama kullanılan üçüncü kata ise bir şömine ve barbekü yapıldı. Elektrik ve aydınlatma için, gelişmelere açık bir altyapı kuruldu. Isıtma ve soğutma, kanal tipi split klimayla sağlandı. Bina, tamamen brüt betondan yapıldı.

Zengin yerleşimler için modern ve fonksiyonel ürün yelpazesine sahip olan Kinesis,topraktan devraldığı projelere de anahtar teslimi ofis binaları sunuyor. Kinesis kurulduğu günden bu yana İspanyol Actiu mobilya firmasının Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri distribütörlüğünü yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kinesisten-cevreye-duyarli-bir-insaat-projesi_6696.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!