Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kirazlıtepe’de Dönüşüm Sürüyor

Çamlıca Camisi’nin dibindeki Kirazlıtepe’de kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor.

yapi.com.tr
Kirazlıtepe’de Dönüşüm Sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul’un her yerinden görünmesini” istediği Büyük Çamlıca Camisi’nin dibindeki Kirazlıtepe Mahallesi’nde kentsel dönüşüm koronavirüs dinlemiyor.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre; mahalle sakini Bayram Ali Kot, onlarca işçinin maskesiz çalıştığına dikkat çekerek AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin de çoğunluğunu sağlayamadığı parsellerde çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çekti. Bölge sakinlerinin avukatı Onur Cingil ise herkese evde kalın denilen zamanlarda, Üsküdar Belediyesi yetkililerinin halkı imzaya çağırdığını söyledi.

Kirazlıtepe Mahallesi’nde bölge sakinleri aylardır evlerinin yıkılmaması için mücadele ediyor. Yurttaşlar en son Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın paylarının satılması tehdidiyle karşı karşıya kalmıştı. Bakanlık bazı parsellerde çoğunluğu sağladı ve inşaat başladı. İnşaat çalışmalarının koronavirüsle mücadele ederken de sürdüğü öğrenildi. Bölge sakinlerinin avukatı Onur Cingil mahalle sakinlerinin tek isteğinin bir sözleşme olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Yani hukuki güvence ve haklarına karşılık ne verileceğinin belli olması, evlerinin belirli olması. Üsküdar Belediyesi insanları yıldırarak, kandırarak, korkutarak bir bilinmeze imza attırıyor. İmza attırdıkları evrak sözleşme değil ve imza atanların sözleşmeye korunmuş ve belirlenmiş bir evi yok. İmza atmayanlarla ilgili olarak satış kararları gönderiliyor. Yani ‘ya imza atarsın ya da senin alın teriyle kazandığın helal parayla sahip olduğun tapulu arazini ve evini satarım’ diyor. Buna bu zor günlerde de devam ediyor. Herkesinevde kalın dediği zamanlarda, Cumhurbaşkanı’nın evlerde kalın dediği bir ortamda, Üsküdar Belediye Başkanı Cumhurbaşkanı’nı dinlememekte, belediye yetkilileri halkı imzaya çağırmaktadır. Millet korona ile mücadele ederken nasıl olur da halkın tapularını toplarız diye uğraşıyorlar. Bir de imza vermeyenler için de belediye satış tebligatlarını hazırlıyorlarmış. Sebebi mahkemeler kısmi adli tatilde satışları durduramayız diye düşünüyorlar. Mahkemelerde Yürütmenin Durdurulması gibi acil işlerle kararlar verilmekte. Çekindiğimiz bir şey yok. Şu an yoğun bir şekilde imza için akıl çelmeye çalışıyorlar. Bir sokağa çıkma yasağı çıksa Kirazlıtepe’yi sırf imza alabilmek için muaf tutarlar.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kirazlitepede-donusum-suruyor_179301.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!