Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Oyun Bitti Tesis Paydos

Kış Oyunları Binası Mühürlendi

Erzurum’da 14 gün sonra başlayacak 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Palandöken Kayak Merkezi’nde bir bina yaptırdı. Kafeterya, sağlık merkezi ve oyunlar süresince sporcuların doping ölçümlerinin yapılacağı merkez konumundaki bina, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Palandöken Belediyesi tarafından

Hürriyet Gazetesi
Kış Oyunları Binası Mühürlendi

Erzurum’da 14 gün sonra başlayacak 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Palandöken Kayak Merkezi’nde bir bina yaptırdı. Kafeterya, sağlık merkezi ve oyunlar süresince sporcuların doping ölçümlerinin yapılacağı merkez konumundaki bina, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Palandöken Belediyesi tarafından mühürlendi. Bina içindeki sandalyeler, ara bölmeye alındıktan sonra içerideki kapıyı mühürleyen belediye ekipleri, dış kapıyı da kilitleyerek gitti.

Palandöken Belediye Başkanı AK Partili Orhan Bulutlar, işlemin keyfi olarak yapılmadığını, ilgili kurumun mevzuata göre hareket etmesini istediklerini belirterek, binanın hangi amaçla yapıldığını dahi bilmediklerini söyledi. Palandöken Dağı’ndaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile TEDAŞ’a ait yeni yaptırılan binayı da mühürlediklerini açıklayan Başkan Bulutlar, şöyle dedi:

“İlgili kurumun yaptığı işi evrak üzerinde göstermesi lazım. Ne yapıyor? Kim yapıyor? Şimdiye kadar bu konularda muhatap bulamadım. Amacımız devlet kurumun yaptığı faaliyeti engellemek değil, öyle bir niyetimiz de yok. Bugüne kadar muhatap bulamadığımız için böyle bir işlem yapmak durumunda kaldık. Kimse zahmet edip belediyeye müracaatta bulunmamış.”

Başkan Bulutlar, ruhsatsız olduğu için kaçak bina olarak nitelendirilen yapıyla ilgili gereken yasal işlemin yapıldığını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kis-oyunlari-binasi-muhurlendi_85090.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!