Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kişi Başına Yarım Ton Çöp

Merkezi Wiesbaden kentinde bulunan Federal İstatistik Dairesi, Almanya'da yaşayan her insanın yılda ortalama yarım ton çöp ürettiğini açıkladı. 2010 yılında kişi başına 450 kg çöp, çeşitli konteyner ve çöp bidonlarına atıldı. Tüm hanelerden 2010 yılında toplanan çöpün ağırlığı ise 36 milyon 800 bin ton. Federal İstatistik Dairesi'ne göre bu

yapi.com.tr
Kişi Başına Yarım Ton Çöp

erkezi Wiesbaden kentinde bulunan Federal İstatistik Dairesi, Almanya'da yaşayan her insanın yılda ortalama yarım ton çöp ürettiğini açıkladı. Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, 2010 yılında kişi başına 450 kg çöp, çeşitli konteyner ve çöp bidonlarına atıldı. Tüm hanelerden 2010 yılında toplanan çöpün ağırlığı ise 36 milyon 800 bin ton. Federal İstatistik Dairesi'ne göre bu çöplerin yarısı yeniden değerlendirildi.

Ortaya çıkan yıllık çöp miktarı, yıllardır büyük değişiklikler göstermedi. 2009 yılında kişi başına düşen çöp miktarı 2010 yılındakinden 5 kg fazla iken, 2008 yılında 2 kg daha azdı.

5 milyon 900 bin ton kağıt çöp

Salı günü yapılan açıklamada kişi başına düşen 450 kilogramlık çöpün, 197 kilogramını evde ortaya çıkan her türlü çöp ve ev eşyası oluştururken, 143 kilogramını kağıt, ambalaj veya cam, 107 kilogramını organik atıklar ve 2 kilogramını da boya atıkları ile pillerin oluşturduğu bildirildi.

Almanya'da çöplerin ayrılması sayesinde, gübre olabilecek besin atıklarından oluşan organik çöple yeniden değerlendirilebilir olan atıklar, tüm çöpün yüzde 56'sını oluşturuyor. Yeniden değerlendirilebilir olanlar arasında en fazla çöpü, 5 milyon 900 bin tonla eski kağıt, ardından 2 milyon 500 bin tonla ambalaj ve 1 milyon 900 bin ton ile cam atıklar oluşturuyor.

ETİKETLER: çevre dünyadan
http://www.yapi.com.tr/haberler/kisi-basina-yarim-ton-cop_90059.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!