Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kızılırmak Kuruyor

Kızılırmak'ın debisinin gittikçe düştüğü ortaya çıktı. Türkiye'nin en uzun nehrinden geçilen son görüntüler nehrin kuruduğunu gözler önüne serdi.

yapi.com.tr
Kızılırmak Kuruyor

Türkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak'ın debisinin gittikçe düştüğü ortaya çıktı. Devlet Su İşleri 19. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Kızılırmak'ın Sivas girişindeki Dikmencik mevkisinde 28 Ağustos'ta yapılan anlık ölçümlerde ırmağın ortalama debisi saniyede 3,70 metreküp olarak belirlendi. Bu mevkide geçen yıl aynı tarihte debi 4,690 metreküp/saniye olarak ölçülmüştü.

Sol Gazetesi'nin haberine göre, ırmağın Sivas çıkışındaki Söğütlühan mevkisinde 28 Ağustos'ta yapılan ölçümlerde ise ortalama debi 3,710 metreküp/saniye olarak tespit edildi. Söğütlühan'da ortalama debi geçen yıl aynı tarihte yapılan ölçümlerde ise saniyede 6,360 metreküp olarak belirlenmişti.

'Kuraklık' ama...

Irmağın debisinin düşmesi nedeniyle tarihi Kesik Köprü ve Eğri Köprü civarında kuraklığı gözler önüne seren görüntüler ortaya çıktı. Kızılırmak'ın yokolma tehlikesiyle karşı karşıya kalma nedenine ilişkin devlet yetkilileri "kuraklık" gerekçesi gösterirken "kuraklığa" neden olacak faktörlerin dile getirilmemesi dikkat çekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kizilirmak-kuruyor_124522.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!