Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Koç Holding, GE ile Su Arıtmaya 'Niyet'lendi

Koç Holding ve Forbes dergisinin listesinde dünyanın en büyük şirketi olarak gözüken General Electric (GE) suyun arıtılması konusunda 'niyet anlaşması imzaladı. GE'nin iş birimlerinden GE Power & Water ile imzalanan anlaşma kapsamında iki kurum 'tuzdan arındırma', 'atık su arıtma' ve 'mobil su çözümleri' alanında ortak projeler gerçekleştirecek.

Sabah Gazetesi
Koç Holding, GE ile Su Arıtmaya 'Niyet'lendi

Koç Holding ve Forbes dergisinin listesinde dünyanın en büyük şirketi olarak gözüken General Electric (GE) suyun arıtılması konusunda 'niyet anlaşması imzaladı. GE'nin iş birimlerinden GE Power & Water ile imzalanan anlaşma kapsamında iki kurum 'tuzdan arındırma', 'atık su arıtma' ve 'mobil su çözümleri' alanında ortak projeler gerçekleştirecek. Koç Holding CEO'su Dr. Bülent Bulgurlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Koç Topluluğu olarak adımlarımızı bugünü değil, 20 yıl sonrasını düşünerek atıyoruz. Bugün 'Su kısıtı' yaşayan ülkemiz, gerekli önlemler alınmadığı takdirde 20- 25 yıllık bir süre içinde 'Su fakiri' konumuna düşebilecektir." dedi.

Deniz suyu

Bulgurlu, küresel ısınmanın etkilerinin ve doğal su kaynaklarının hızla tükenmesine karşılık olarak deniz suyunun uygun bir maliyetle içme suyuna dönüştürülebilmesinin ve atık suyun arıtılarak yeniden kullanılmasının öneminin hızla artmakta olduğunu belirtti. Bulgurlu, halen dünyada 13 bini aşkın "Tuzdan Arındırma" tesisi bulunduğunu, sanıldığı gibi su zengini olmayan ülkemizde de Yap-İşlet-Devret ve Yap-İşlet modeli ile benzer projelerin hızla hayata geçeceğine inandığını aktardı. GE'nin Su Teknolojileri iş biriminin Başkan ve CEO'su Heiner Markoff ise, "Bu anlaşma GE'nin, suyun yeniden kullanımı aracılığıyla küresel sürdürülebilir su kaynağı yaratılması konusundaki kararlığının bir örneği" dedi. Markoff ayrıca Koç Holding ile birlikte Türkiye'nin su kaynaklarının kullanımını optimize etmek istediklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koc-holding-ge-ile-su-aritmaya-niyetlendi_73811.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!