Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Koçak İnşaat Hakkını Arayacak

Moskova'da çatısı çöken Transvaal Aqua Park'ın inşaatını yapan ve hazırlanan raporda hatasız olduğu belirlenen Koçak İnşaat'ın sahibi İsmail Koçak,

Akşamb>Moskova'da çatısı çöken Transvaal Aqua Park'ın inşaatını yapan ve hazırlanan raporda hatasız olduğu belirlenen Koçak İnşaat'ın sahibi İsmail Koçak, suçsuz olduklarını zaten bildiklerini belirtti.

İsmail Koçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Moskova İnşaat Bakanlığı'na bağlı teknik komisyonun hazırladığı ve kendilerinin suçsuz olduğunu ortaya çıkaran raporda tüm teknik kurullar ile muhatap kişilerden oluşan 20 imza bulunduğunu kaydetti. İnceleme sonucunda hazırlanan raporda, inşaat sırasında işverenin inşaat kalitesi alanında hiçbir hatasının bulunmadığının belirtildiğini ifade eden Koçak, ayrıca uygulama dokümanları ve inşaat malzemeleriyle ilgili yapılan testlerde bütün sonuçların dizayn parametrelerine uygun olduğuna dikkat çekildiğini bildirdi. Koçak, Rusya'da bir üniversitenin yaptığı araştırmanın da aqua parkın yapımında kullanılan beton, demir ve çelik malzemelerinin uygulanması gerekenlerle uyumlu olduğunu tespit ettiğini anlattı.

YARGIYA GİDECEK

İsmail Koçak, raporun sonucunu 10 gün önce öğrendiklerini kaydederek, şöyle konuştu:

'Biz zaten suçsuz olduğumuzu biliyorduk. Ancak hakkımızda Türk basınında, Türkiye'de çok insafsızca yapılan yargısız infazlar oldu. Kanun karşısında hakkımızı arayacağız ve bu gazetelere tazminat davası açacağız.'' Yaşanan olumsuzluğa rağmen Rusya'da sağladıkları güven nedeniyle şirket olarak çökme olayından çok fazla etkilenmediklerini söyleyen Koçak, bundan sonra söz konusu aqua parka sadece gerekli teknik danışmanlık sağlayacaklarını ifade etti. Koçak, ''Bu olaydan sonra orada birebir çalışmamız psikolojik olarak zor. Çünkü 1.5 sene süresince gece-gündüz çalıştığımız orayla duygusal bir bağımız var'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kocak-insaat-hakkini-arayacak_10552.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!