Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Konut Üretimini Hızlandıracak Hamle

Emlak Konut GYO, artan konut talebinin karşılanması ve fiyatların baskı altına alınması için yeni bir sürecin startını verdi; orta ve küçük ölçekli yatırımcıya ‘Gel, beraber inşa edelim’ çağrısında bulundu.

yapi.com.tr
Konut Üretimini Hızlandıracak Hamle

Pandemi ve artan maliyetler nedeni ile Konut üretimi son yıllarda yavaşladı. Her yıl ülke genelinde 750-800 bin yeni konuta ihtiyaç duyulurken, üreticilerin temkinli yaklaşımı nedeniyle bu rakamın gerisinde kalındı. Talep canlı, üretim az olunca hem satış hem de kira fiyatları arttı. İşte konut piyasasında yaşanan bu soruna karşı önemli bir hamle Emlak Konut GYO’dan geldi. Orta ve küçük ölçekli yatırımcıya ‘Gel, beraber inşa edelim’ çağrısında bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, 69 yıllık tecrübelerini proje üretmek isteyen geliştiricilerle paylaşmak istediklerini söyledi.

Hürriyet’ten Gülistan Alagöz’ün haberine göre; piyasadaki konut talebini karşılamak, artan satış ve kira fiyatlarını da konut üreterek baskı altına almak için bu projeyi geliştirdiklerini dile getiren Hakan Gedikli, “Hedefimiz orta ve küçük ölçekli yatırımcıyı harekete geçirerek üretimi, istihdamı artırmak, büyümeye, ekonomiye katkı sağlamak. Emlak Konut olarak bu süreç içerisinde birlikte proje geliştirmeden satışa kadar her aşamada destek vermeye hazırız.” dedi.

Yatırımcılara, “Kendi projelerimizi yönettiğimiz anlayış ve prensiple, kontrolümüzde ama birlikte yeni konutlar üretebiliriz” diye seslenen Gedikli şunları söyledi: “Elinde dönüşüm yapmak için veya yeni proje geliştirmek için projesi, kat karşılığı sözleşmesi veya yapı ruhsatı olan üreticiler bize veya yine bu sektörde faaliyet gösteren iştirakimiz Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi (EPP) şirketimize başvuru yapabilirler.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-uretimini-hizlandiracak-hamle_188267.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!