Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Konutta Satış Hareketlenecek

Referandum sonrası hem Körfez ülkelerinden hem de bekleyen yatırımcıların yeniden alıma geçmesi ile sektörün büyümesi bekleniyor.

yapi.com.tr
Konutta Satış Hareketlenecek

Dünya Gazetesi'nden Leyla İlhan'ın haberine göre, gayrimenkul sektöründeki firmalarının patronları da referandum sonucunun etkilerini değerlendirdiler. Referandum sonrası hem Körfez ülkelerinden hemde bekleyen yatırımcıların yeniden alıma geçmesi ile sektörün büyümesi bekleniyor.

Türkiye Müteahhitler Birliği yayınladığı mesajda, bugüne kadar 115 ülkede 9 bine yakın projeye imza atan ve dünyada bir marka haline gelen Türk müteahhitlerinin, yeni dönemde sağlanacak altyapı ve kurulacak sistemle çok daha büyük başarılara imza atacağını ifade etti.

“Körfezden ciddi yatırım bekliyoruz”

Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt şu değerlendirmeyi yaptı: “Yabancı yatırımcılar başta Suudi Arabistan ve Katar olmak üzere Körfez ülkeleri ve Arap dünyasından da ciddi yatırım geleceğini düşünüyorum. Tüm bu yatırımlar bir süredir durgunluk yaşayan gayrimenkul sektörünün canlı günlerine dönmesini sağlayacaktır.”

"Tüm iş adamlarını yatırıma davet ediyorum”

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal’ın referandum sonrası görüşleri ise şöyle: “Türkiye’de yatırım hamleleri hızlanır. Kesintisiz devam eden büyük alt yapı projeleri sayesinde; büyüme yüzde 2.9’un çok daha üstüne çıkar. Tüm iş adamlarımızı daha fazla yatırım yapmaya davet ediyorum.”

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Türk iş dünyası olarak sonuçlarının ülkemizin kalkınma mücadelesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ise referandum sonrası çok kısa bir sürede ekonomik alanda hareketlenmenin başlayacağını dü şündüğünü belirterek,” Ülkemizin ve sektörümüzün geleceğine güvenimiz tam” açıklamasını yaptı.

Referandum sonucu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür ise, “İş dünyasının ve ekonominin önündeki bürokratik engelleri artık çok daha kolay bir şekilde aşacağımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konutta-satis-hareketlenecek_158085.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!