Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kuleleri Bitirip, Yeni 4 Projeye Başlayacak

Son çeyrekte dört projeye başlamayı planlayan Ant Yapı, ilk yarıda 160 milyon dolar ciro yaptı. Sene sonuna kadar bu rakamı 300 milyon dolara taşımayı hedefleyen Ant Yapı, Anthill Residence’ta ilk altı ayda 107 konut satarken Port Alaçatı’da 21 konutun satışını gerçekleştirdi. Firma kule projesi Anthill’den sonra Çengelköy, Çekmeköy ve

Milliyet Gazetesi
Kuleleri Bitirip, Yeni 4 Projeye Başlayacak

Son çeyrekte dört projeye başlamayı planlayan Ant Yapı, ilk yarıda 160 milyon dolar ciro yaptı. Sene sonuna kadar bu rakamı 300 milyon dolara taşımayı hedefleyen Ant Yapı, Anthill Residence’ta ilk altı ayda 107 konut satarken Port Alaçatı’da 21 konutun satışını gerçekleştirdi. Firma kule projesi Anthill’den sonra Çengelköy,  Çekmeköy ve Çamlıca’daki yeni projelere yoğunlaşacak.

2010’un tahminleri doğrultusunda geçtiğini açıklayan Ant Yapı Müşteri İlişkileri Yönetmeni Menekşe Ataseven, yılın son çeyreğinin çok daha iyi geçeceğini ve satış hedeflerini aşacaklarını belirterek, üzerinde çalıştıkları projeler hakkında detaylı bilgiler aktardı. Anthill’in inşasının ve Port Alaçatı’nın ikinci fazında satışların devam ettiğini söyleyen Ataseven, yeni projelere dikkat çekti.

Riva’daki Antriva projesinde eylülde satışa çıkacaklarını açıklayan Ataseven, öte yandan Beylerbeyi Çengelköy’de ve Çekmeköy’de  iki yeni konut projesine, Çamlıca-Ünalan’da bir ofis ve rezidans projesine de başlayacaklarını sözlerine ekledi. Ataseven, turizm çalışmalarına da işaret ederek, Ataşehir’deki ve Alaçatı’daki iki otelin 2011 içinde hizmete almayı hedeflediklerini bildirdi. 

Amiral gemisi Anthill

Ant Yapı’nın en önemli projelerinden biri olarak Anthill hakkında konuşan Ataseven,  “Aslında Anthill’de ayda ortalama 15 konut ve üstünü hedefliyorduk. Şu anda bu hedefin üstünde satış gerçekleştiriyoruz. Kuleler 25 bin metrekare arsa üzerine 54 katlı olacak. 5 bin metrekare bir butik çarşı, 4 bin 500 metrekare sosyal tesis alanı, 40 bin metrekare kapalı otopark ile toplam 150 bin metrekare kullanım alanı olacak. Bu projenin yatırım değerini 400 milyon dolar olarak hesaplıyoruz. Anthill Residence’daki konut sayısı ise  en fazla  804 olacak” diye konuştu. Modüler inşaat sistemiyle inşa edilen projeyi eylül ayında teslim edeceklerini açıklayan Ataseven, “Standart kat planları 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşacak. Birleşimlerle daireler büyüyebilecek ve buna bağlı olarak konut sayısı 600-804 arasında değişecek.”

Alaçatı Çeşme’de üç fazı tamamladı

Çeşme’de de yatırımları olduğunu belirten Ataseven, “Çeşme-Alaçatı’da şu ana kadar üç fazın yapımı tamamlanan Port Alaçatı’da 25 konuttan oluşan ilk fazın satışları 2005’te tamamlanmıştı. 2010’a kadar yüzde 75 oranında satışlarını tamamlamış olduğumuz 43 konutluk ikinci faz Sahil Evleri  ve 75 konutluk Yamaç Evleri’ 2010 yılı içerisinde satışı devam etti. Sahil Evleri’nde 6, Yamaç Evleri’nde ise 15 konut satıldı” şeklinde konuştu.

İsteyen teknesiyle gidecek

Eylül ayı içinde Riva’da Antriva adını verdikleri villa projesinde satışa çıkacaklarını belirten Ataseven, “Karadeniz kıyısında ve ormanlarla çevrili Riva’da 100 dönüm arazi içinde 100 villalık bir proje gerçekleştireceğiz. Tahmini çıkış fiyatının metrekarede 1500 dolar olması planlanıyor. Proje 300 metrekarelik ikiz villalar, 500 metrekarelik tek villalar ve sosyal tesislerden oluşacak. Ayrıca Riva Deresi kıyısında siteye özel bir kayıkhane de inşa edilecek. İsteyen villa sahipleri tekneleri ile Karadeniz’e ve hatta İstanbul’a ulaşabilecekler” dedi.

Villa, ofis ve rezidanslar yapacak

Yeni ofis, rezidans ve konut projeleri olduğunun altına çizen Ataseven, “Çamlıca-Ünalan’da bulunan arsamıza yaklaşık 35 bin metrekareyi bulan ofis ve rezidans projeleri gerçekleştireceğiz. Bunlara ek olarak birisi Beylerbeyi-Çengelköy’de diğeri Çekmeköy civarında olan, her biri 100 villadan az olmayan konsept projeler geliştiriyoruz. 2010 yılının sonu ve 2011 yılında başlaması planlanan bu projelerde arsa geliştirme işlemleri tamamlandı. Projelendirme aşamasında olan bu üç arsada toplam 500 konut yaparak 250 milyon dolar ciro hedefliyoruz” dedi.

Oteller gelecek yıla hazır

İnşaatı devam eden ve Ataşehir Radisson Blu tarafından işletilecek olan 200 yataklı Ataşehir’deki otel ile Alaçatı’daki 35 odalı butik otel inşaatlarında sona yaklaştıklarını belirten Ataseven, “İki otelde 2011 yılında açılma hedefi ile hızla ilerlemekte” diye konuştu.

İki yıl için umutluyuz

2010 yılının sonları ile 2011 yılının emlak piyasası açısından çok canlı geçeceğini söyleyen Ataseven, “Düşük konut kredi faizleri şu an için çok cazip. Konut almak isteyenlerin ellerini çabuk tutmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

ETİKETLER: gayrimenkul proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/kuleleri-bitirip-yeni-4-projeye-baslayacak_82097.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!