Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kullanılmayan Havalimanına Para Harcanmaya Devam Ediliyor

Tamamlanmasının ardından iki yıl geçmesine rağmen bir uçak dahi inmeyen Balıkesir Havalimanı için elektrikten sonra şimdi de etrafı saran otların temizlenmesi için ihaleye çıkıldı.

yapi.com.tr
Kullanılmayan Havalimanına Para Harcanmaya Devam Ediliyor

Türkiye’nin her iline havalimanı açıyoruz diyerek övünen iktidar, Balıkesir’de 76 milyon lira harcayarak Balıkesir Merkez Havalimanı’nı yaptı. Ancak, iki yıl geçmesine rağmen bir uçak dahi inmedi. Kullanılmayan havalimanı için 1 milyon 150 bin kW elektrik alımı ihalesine çıkıldı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü şimdi de havalimanının etrafını saran otların temizlenmesi için ihaleye çıktı.

Cumhuriyet’ten Mehmet İnmez’in haberine göre; AKP, 2016’da yılında Balıkesir’e bir havalimanı yapma kararı aldı. 1 milyon yolcu hedeflenen ve proje tutarı 30 milyon lira olarak belirlenen havalimanı 2019 yılında 76 milyon lira harcanarak yapıldı.

100’e yakın kişinin görev yaptığı havalimanı, Şubat 2020’de hizmete açıldı. Ancak açıldığı günden bugüne kadar bir tek uçak inmedi. Elektriklerin yandığı, klimaların çalıştığı ve onlarca kişinin işbaşı yaptığı havalimanı bir yolcu dahi göremedi. Çalışmayan Balıkesir Merkez Havaalanı için Ulaştırma Bakanlığı 1 milyon 150 bin kW elektrik ihalesine çıktı.

Havayolu şirketlerinin de tercih etmediği atıl durumdaki Balıkesir Merkez Havaalanı kullanılmayınca pist bölgesi tamamen otlarla doldu. Yangın tehlikesi ihtimaline karşı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) ihale ile otları toplatarak satmak için ihaleye çıktı. 18 Nisan 2022 tarihinde Havaalanı Müdürlüğü’nde yapılacak. Otlar, KDV dahil 13 bin lira muhammen bedel üzerinden açık artırma usulü ile satışa çıkarılacak.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kullanilmayan-havalimanina-para-harcanmaya-devam-ediliyor_190110.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!