Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kullanma İzni Olmayan Yapılara Elektrik ve Su Bağlanabilecek

Meclis’e sunulmak için hazırlanan imar ve enerjiye ilişkin tekliflerle, kullanma izni olmayan yapılara elektrik ve su bağlanabilecek; zeytinlikler santrallere açılacak.

yapi.com.tr
Kullanma İzni Olmayan Yapılara Elektrik ve Su Bağlanabilecek

İktidar seçime yönelik düzenlemelere bir yenisini daha ekliyor. Kullanma izni olmayan yapılara elektrik ve su bağlanmasına izin vermeye hazırlanan AKP, bunun için bir yıl süre tanınıyor. Ayrıca zeytinliklere elektrik üretim santralleri için tesis yapılmasına da kapı açılıyor.

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre; enerji ve madencilikle ilgili olarak hazırlanan ve önümüzdeki günlerde TBMM’ye sunulması beklenen yasa teklifi taslağına göre, Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Yasası’nda değişiklik yapılıyor.

Teklif ile özel güvenlik bölgesi ilan edilen sahalardaki zeytinliklere elektrik santralleri için tesis yapılabilecek. Santrale kömür sağlayan tesisler inşa edilebilecek. Bu tesisler için Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılattırılması Hakkında Yasa’nın sınırlayıcı hükümleri uygulanmayacak.

Teklif taslağında yer alan başka bir tartışmalı düzenleme ile İmar Yasası’na geçici madde ekleniyor. Bu madde ile “kaçak yapılara elektrik ve su bağlanmasının” önü açılıyor. Maddeye göre, “kullanma izni verilmeyen ve alınmayan yapılara” elektrik, yol, su, kanalizasyon, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinin birinin veya birkaçının götürüldüğünün belgelenmesi halinde kullanma izni alınıncaya kadar geçici olarak elektrik ve/veya su bağlanabilecek. Bunun için maddenin yürürlüğe girmesinin ardından bir yıl içinde başvurulması gerekecek.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kullanma-izni-olmayan-yapilara-elektrik-ve-su-baglanabilecek_187952.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!