Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kuzey Marmara Otoyolu için Bir İhale Daha

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin Nakkaş-Başakşehir kesimi de yap-işlet-devret modeliyle yaptırılacak.

yapi.com.tr
Kuzey Marmara Otoyolu için Bir İhale Daha

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü, yap- işlet- devret modeliyle yaptırılan Kuzey Marmara Otoyolu için bir bağlantı yolu ihalesi daha düzenleyecek. Resmi Gazete'de yer alan ihale ilanına göre, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin Nakkaş-Başakşehir kesiminin yap-işlet-devret modeli ile yapılması için 5 Kasım tarihinde ihale düzenlenecek.

BirGün’de yer alan habere göre; ihale ilanında, Kuzey Marmara Otoyolu Nakkaş-Başakşehir kesimi ihalesinin 5 Kasım günü saat 14:30’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nde ve tüm istekliler arasında “Kapalı teklif alma usulüne” göre yapılacağı açıklandı.

Başta İstanbul'un kuzey ormanları olmak üzere tüm Marmara'nın canlı hayatına kasteden, 3’üncü Köprü’yü de içeren Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin Asya kısmı (Kurtköy-Akyazı kesimi) için yapılan ihaleyi Limak-Cengiz Ortak Girişim Grubu ve Avrupa kısmını ise Kolin-Kalyon Ortak Girişim Grubu yapmıştı.

Günlük 135 bin araç garantisi
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Çevre Otoyolu için günlük 135 bin araç geçiş garantisi (yıllık 49 milyon 275 bin) bulunuyor. Geçiş ücreti de 3 dolar + KDV üzerinden hesaplanıyor. Ayrıca, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Çevre Otoyolu’nu işleten şirketlere 2019 yılı için 3 milyar 50 milyon lira garanti ödemesi yapıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuzey-marmara-otoyolu-icin-bir-ihale-daha_181648.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!