Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Hatay Valiliği’nden Suriye’ye Yol ve Köprü

Hatay Valiliği, Hassa ilçesi ile Suriye’ye bağlı Afrin kenti arasında bağlantı yolu ve köprü yapımı için ihaleye çıktı.

yapi.com.tr
Hatay Valiliği’nden Suriye’ye Yol ve Köprü

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Hatay Valiliği 22 Temmuz tarihinde “Hatay’ın Hassa ilçesi ile Afrin’e bağlı Racu Bölgesi arasında bağlantı yolu ve köprü yapım için ihale düzenledi. İhaleye ilişkin “Teklif değerlendirme aşamasının tamamlandığı” açıklanırken ihale sonucuna ilişkin bir bilgi paylaşılmadı. Ayrıca yol ve köprü inşaatının sözleşme imzalandıktan sonra 90 gün içinde tamamlanacağı da ifade edildi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Urfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 16 Temmuz’da “Barış Pınarı Harekatı Kapsamında Suriye Görev Gücü Bölgesinde Bulunan Suriye\ Rasulayn Şehrindeki Tarım ve Hayvancılık Hizmet Binasının Bakım Onarımı” adı altında bir ihale düzenledi. İhaleyle birlikte kamunun kasasından tam 737 bin TL harcandı.

Müdürlük, 27 Temmuz tarihinde de Suriye’nin Telabyad şehrindeki bir binanın tadilatı için binlerce liralık ihale düzenledi. “Barış Pınarı Harekatı Kapsamında Suriye Görev Gücü Bölgesinde Bulunan Suriye\ Tel Abyad Şehrindeki Tarım ve Hayvancılık Hizmet Binasının Bakım Onarımı” adı altında düzenlenen ihaleyle tam 638 bin TL harcandı.

Urfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de Suriye için milyonlarca liralık ihaleler düzenledi. 21 Ağustos tarihinde “Suriyenin Tel Abyad İlçesinde Bir Adet Sentetik Saha, İdari Bina, Basket Sahası, Soyunma Odası ve Tribün İşi İle Bir Adet Gençlik Merkezi Yapımı İşi” adı altında düzenlenen ihaleyle 2 milyon 222 bin TL harcandı.

Yine 21 Ağustos tarihinde, “Suriye’nin Rasulayn İlçesinde Bir Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası, Soyunma Odası ve Tribün Yapımı İle bir Adet Gençlik Merkezi, Açık Alan Basketbol Sahası ve İki Adet Havuzun Bakım Onarım İşi” adı altında bir ihale düzenlendi. İhaleyle birlikte Urfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kasasından tam 3 milyon 167 bin TL harcandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hatay-valiliginden-suriyeye-yol-ve-kopru_182648.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!