Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Doğal Afet Statüsünde Fabrika Yolu İhalesi

Karayolları Genel Müdürlüğü, Bursa’nın Gemlik İlçesine kurulacağı açıklanan yerli otomobil fabrikası için 53 milyon TL’lik yol yapım ihalesi düzenledi. Milyonlarca liralık ihale, salgın hastalık ile doğal afetlerde kullanılması gereken pazarlık yöntemiyle verildi.

yapi.com.tr
Doğal Afet Statüsünde Fabrika Yolu İhalesi

Yerli otomobil üretebilmek için kurulan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (TOGG) Bursa’nın Gemlik İlçesine kuracağı fabrikanın yolları için milyonlarca liralık bir ihale düzenlendi.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Karayolları Genel Müdürlüğü 5 Ekim tarihinde “Mudanya-Gemlik Yolu’nun Bazı Kısımları, Yerli Otomobil Fabrikası Bağlantı Yolu İle Engürücük Farklı Seviyeli Kavşağı Toprak İşleri, Sanat Yapıları, Köprü İşleri ve Üstyapı Yapım İş” adı altında bir ihale yaptı. 300 gün içerisinde tamamlanması istenen projenin ihalesi 53 milyon 813 bin TL’ye Tarmac Agrega Madencilik ve Yapı Sanayi Şirketi’ne verildi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; milyonlarca liralık ihale için açık yöntem yerine Kamu İhale Kanunu’nun 21\B maddesinde yer alan pazarlık usulü tercih edildi. İktidar, “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların meydana gelmesi” durumunda kullanılması gerekirken bu yönteme yasadaki sınırlamaları tanımayarak sıklıkla başvuruyor.

24 Eylül tarihinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla TOGG’un üretileceği tesise ulaşımı sağlayacak bağlantı yolu projeleri kapsamında, bazı taşınmazlar ve üzerindeki müştemilatın acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogal-afet-statusunde-fabrika-yolu-ihalesi_182555.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!