Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Lafarge, 2004’te Büyüme Hedefliyor

Çimento sektöründe faaliyet gösteren YİBİTAŞ-Lafarge, 2003 yılında satışlarını yüzde 11-12 artırırken, 2004 yılında da büyümeyi hedefliyor.

NTV-MSNBC
Lafarge, 2004’te Büyüme Hedefliyor

b>Çimento sektöründe faaliyet gösteren YİBİTAŞ-Lafarge, 2003 yılında satışlarını yüzde 11-12 artırırken, 2004 yılında da büyümeyi hedefliyor.

Çimento sektöründe faaliyet gösteren YİBİTAŞ-Lafarge Yönetim Kurulu Başkanı Seyhan Cengiz Turhan, 2003 yılında satışlarının yüzde 11-12 arttığını, bu yıl da sektörde olumlu gelişmeler beklediklerini söyledi. Turhan, 2002’de 1 milyon 550 bin ton olan çimento satışlarının geçen yıl 1.7 milyon tona yükseldiğini belirtti.

Sektörün 1999 yılında en iyi seviyeye ulaştığını, 1999-2002 döneminde ise durgunluk yaşandığını, geçen yıl hareketlenme başladığını anlatan Turan, hükümetin konut sektörünü canlandırmaya yönelik politaka ve mahalli idareler reformu nedeniyle, bu yıl sektördeki büyümenin artmasını beklediklerini kaydetti.
Geçen yıl Doğu ve Güneydoğu’daki bazı fabrikaların Irak’a ihracata yönelmesi nedeniyle, YİBİTAŞ-Lafarge olarak bu fabrikaların bıraktığı iç piyasaya yöneldiklerini, ayrıca Irak’a doğrudan ihracat yaptıkları gibi ihracat yapan firmalara klinker de sattıklarını anlatan Seyhan Cengiz Turan, bu yıl da bir miktar ihracat yapabileceklerini belirtti.
Kendilerinin Yozgat, Çorum ve Sivas’ta faaliyet gösterdiklerini hatırlatan Turan, “Hükümetin özellikle Orta Anadolu’da uygulayacağı toplu konut politikaları bizi olumlu etkiler. Orta Anadolu’da, altyapısı doğu ve Güneydoğu’daki illerden daha kötü yerler var. Buralarda sosyal yaşantının iyileştirilmesi, sosyal standardın yükseltilmesi kente göçü de önler” dedi.

MAHALLİ İDARELER REFORMU
Hükümetin konut politikası yanında mahalli idareler reformunu gerçekleştirmesinin de sektörü olumlu etkileyeceğini belirten Turan, şöyle konuştu:
“Özel idarelerin elinde önemli miktarda kaynak var. Ancak bunu kullanamıyorlar. Mahalli idareler reformunun gerçekleştirilmesi halinde, idareler bu kaynakları daha rahat kullanabilecek. Mevcut durumda devlet yatırım yapamıyor. Ancak, özel idarelere yetki verilirse, bunlar kaynaklarını reformdan sonra yatırıma yönlendirilirse, bu çimento sektörünü olumlu etkiler.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/lafarge-2004te-buyume-hedefliyor_8667.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!