Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Laodikya ‘İkinci Efes’ Olacak

Denizli’ye 5 kilometre uzaklıktaki antik kent Laodikya’nın, ışıklandırılarak, geceleri de turizmin hizmetine sunulacağı bildirildi. Suadiye

NTV-MSNBC
Laodikya ‘İkinci Efes’ Olacak

b>Denizli’ye 5 kilometre uzaklıktaki antik kent Laodikya’nın, ışıklandırılarak, geceleri de turizmin hizmetine sunulacağı bildirildi.

Suadiye Rotary Kulübü Dönem Başkanı Akın Silisan, yaptığı açıklamada, antik kentin ışıklandırılmasını üstlendiklerini belirterek, buradaki kazı ve diğer çalışmaların uluslararası boyuta taşınmasının gündeme geldiğini söyledi.

Silisan, kulübün geçmiş dönem başkanı Kemal Oal ile kentte incelemelerde bulunduklarını kaydederek, diğer ülkelerdeki Rotary kulüplerinin de desteğiyle ortak projeler üretilmesine çalışacaklarını kaydetti.
Kemal Oal da Laodikya’nın ışıklandırılmasının üç aşamada gerçekleştirileceğini, 2,5 ayda tamamlanması planlanan çalışmalara, İstanbul’dan 9, Bursa’dan 3 ve İzmir’den 2 Rotary kulübünün destek vereceğini bildirdi. Oal, Denizlili işadamlarından da ilgi ve destek beklediklerini kaydetti.

‘HALKIN ADALETİ’ KENTİ
Laodikya, ‘Halkın Adaleti’ anlamına geliyor. Bir bölümü daha toprak altındaki kent, en eski yerleşim yerlerinden biri. Kent, kuzey-güney ve doğu-batı arasında kesişen bütün yolların kavşağında bulunuyor.
Burası Hıristiyanlığın kurallarının konulduğu, toplantıların yapıldığı bir merkez olarak kabul ediliyor. Kentte, büyük ve küçük iki tiyatro, stadyum, meclis binası, agora, hamam, bazilika, kanalizasyon şebekesi, su dağıtım noktası, su kemerleri, anıtsal çeşme ve diğer yapılar bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/laodikya-ikinci-efes-olacak_2821.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!