Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Lara Park da Danıştay’ı Bekliyor

Danıştay 6. Daire’nin "Orman" arazilerinin turizm amaçlı tahsisine ilişkin yürütmeyi durdurma kararı, Lara Temalı Park ihalesini de iptal aşamasına getirdi.

Hürriyet Gazetesi/Umut Erdemb>Danıştay 6. Daire’nin "Orman" arazilerinin turizm amaçlı tahsisine ilişkin yürütmeyi durdurma kararı, Lara Temalı Park ihalesini de iptal aşamasına getirdi.

Bölgenin tahsisi, Rixos Oteller Grubu’nun patronu Fettah Tamince’nin şirketlerinden UDE Yatırım’a 49 yıllığına 22.72 milyon YTL’ye gerçekleştirilmişti. Henüz tapusunu almamış olan Lara’nın kaderi, Turizm Bakanlığı’nın Danıştay’a yaptığı itiraz sonrasında kesinleşecek.

İade Ederiz
Danıştay’ın kararı, yaşları 50 ile 600 arasındaki 200 bin ağacın kesilerek Sorgun Ormanları içerisine yapılacak otel ve golf alanları yapımını da durdurdu. Antalya Sivil toplum örgütleri buradaki tahsisin durdurulması için 170 bin imza toplayarak, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e iletmiş, ancak bir sonuç alınamamıştı.

Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Şenol Aydemir, kararın Bakanlığın elini kolunu bağladığını belirterek, "Bodrum’daki yaptığımız bütün tahsisler, Sorgun Ormanları golf alanları, en önemlisi Kuzey Antalya ve Oymapınar turizm kentleri projesi, Çeşme, Dalaman turizm kenti projesi ve geliştirmeyi düşündüğümüz Mersin-Tarsus bölgesi projesi karardan etkilendi" dedi.

5 Aralık 2006 tarihli kararın bakanlığa bir ay sonra geldiğini ileten Aydemir, şu anda tapusu verilmemiş bütün tahsisleri durdurduklarını söyleyerek, "Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararına da itiraz ettik. Başvurumuz reddedilirse herkesin teminat mektubunu iade ederiz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/lara-park-da-danistayi-bekliyor_51318.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!