Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Maden Değil Ölüm Ocağı!

Maden işçileri için yerin altı da bir üstü de bir. Mevsimler de öyle, maden işçileri açısından dört mevsimin dördü de aynı. Çünkü her yerde her zaman meslek hastalıkları ve ölümcül kazalar söz konusu.

yapi.com.tr
Maden Değil Ölüm Ocağı!

Dev-Maden Sendikası Yönetim Kurulu yazılı bir açıklama yaparak Nisan ayında maden ocaklarında yaşanan kazalara dikkat çekti.

"Nisan ayı içinde görülen "iş Kazaları”ndaki hareketlilik yine dikkati çekmeye başladı" tespiti yapılan açıklamada Madencilik sektöründe Nisan ayında yaşanan “iş kazaları” ve sonuçları aktarıldı. Sendikanın verilerine göre Nisan Ayı içinde 7 kaza yaşandı. Bunlarda 6 maden işçisi yaşamını yitirirken, 16 işçi de yaralandı.

Nisan 2014 iş kazaları:

4 NİSAN 2014 – Bartın'ın Amasra İlçesi'nde, özel sektöre ait bir maden ocağında süren sondaj çalışması sırasında başına demir demir düşerek yaralanan Naim Caner (33), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

5 NİSAN 2014 – Zonguldak’ın Gelik Beldesi Ayiçi Mahallesi'nde faaliyet gösteren özel sektöre ait bir maden ocağında grizu patlaması sonucu Mustafa Çelik, Hüseyin Çelik ve Canberk Bozok adlı maden işçileri yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

5 NİSAN 2014 – Aydın'ın Karpuzlu İlçesi'nde, özel sektöre ait maden işletmesinde kamyonlara yol gösteren Mehmet Yolcu'ya (40) plakası belirlenemeyen TIR çarparak ölümüne neden oldu

9 NİSAN 2014 – Burdur Yaylabeli'nde faaliyet gösteren özel sektöre ait mermer ocağında meydana gelen iş kazası sonucu yaralanan Ekrem Alma, hastaneye götürülürken yolda yaşamını yitirdi.

16 NİSAN 2014 – Kocaeli'nin Körfez ilçesinde İbrahim Akar (34), gece mesaisinde çalıştığı kireç ocağında aniden fenalaşarak hayatını kaybetti.

26 NİSAN 2014 – Nevşehir’in Gülşehir İlçesine bağlı Gümüşyazı Köyü’nde, özel sektöre ait faaliyet yürüten linyit ocağında meydana gelen grizu patlaması sonucu; Ferdi Gürlek (32) yaşamını yitirdi. 12 işçi ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Bunlar arasında Selim Uçar (33) ve Emin Gülkan’ın (34) durumlarının ciddi olduğu öğrenildi. Diğer yaralılar ise; Yaşar Güneş, Uğur Kale, Tarık Devci, Ersin Akkuş, Serkan Ercan, Aydın Gürkan, Kuddusi Özbek, Mustafa Mehmet Dadak, Mehdi Yıldız ve Turgay Demir

30 NİSAN 2014 – Karaman Aşağı Kızılca Köyü Pamukderesi mevkiinde kum ocağında traktör römorkuna kum doldurdukları sırada kum yığınının altında kalan Mustafa Ok (54) öldü. Çalışan işçilerden İrfan Doğan (26) ise yaralı olarak kurtarıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/maden-degil-olum-ocagi_119985.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!