Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Madencilerin Kredi Borçları Siliniyor

Ermenek'te maden faciasında mahsur kalan 18 işçiden bazılarının kredi borçları silinecek. Bölgedeki bin 500 madencinin kredi borçları da üç ay ertelenecek.

yapi.com.tr/AA
Madencilerin Kredi Borçları Siliniyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, Ermenek ilçesindeki maden ocağında bir haftadır mahsur kalan 18 madenci için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Ermenek kömür havzasında aşağı yukarı 1500 madenci işçi kardeşimiz çalışıyor. Bu işçilerimizin kredi borçlarını üç ay süre ile bankalarımız erteliyorlar. Ayrıca yer altında kalan bazı maden işçilerimizin kredi borçlarını da özellikle Halk Bankasından kredi borcu alındığı tespit edildi. Bu borçları da Halk Bankası Genel Müdürlüğü siliyor" dedi.

"3 bacaya da girdik, beklediğimiz sonucu alamadık"

Ocağın 3’te 2’lik kısmında çalışmaların devam ettiğini dile getiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise, "Özellikle işçi kardeşlerimizin yakınlarının beklediği 3 baca vardı, 3 bacaya da girdik. Fakat oradan da beklediğimiz sonucu alamadık, orada işçi kardeşimize rastlayamadık. Demek ki; bu daha da ileriki noktalarda, desandre ile nefesliğin son bölümlerine doğru bulunduklarını bu vesileyle tahmin ediyoruz" dedi.

Yıldız, "Yemek yenilen yere yaklaşık 25-28 metre civarında bir daha mesafemiz var. Fakat bu 25 metreyi eğer arkası açıksa, şu anda bir bariyerin orada çalışıyor arkadaşlar ve tamamen TTK ekibi tahliyesiyle alakalı müstakil bir şey kurdu. En önde giden ve daha donanımlı bir ekip, orada çalışıyorlar. Eğer o bariyerin arkasında boşluk varsa 25 metreyi çok kısa sürede aşabiliyorsunuz ama tavanda göçmeler varsa tabii ki daha çok zamana ihtiyacımız var" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/madencilerin-kredi-borclari-siliniyor_126030.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!