Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mahalle Parkı'nda Kentsel Rantı Tartıştılar

Türkiye’yi birçok ilinde mahalle parklarında gerçekleştirilen forumlar Eskişehir’de de sürüyor. İlk gün Eskişehir’de eylemlerin yapıldığı ETİ Park’ta gerçekleştirilen forum 21.00’da başladı.

yapi.com.tr
Mahalle Parkı'nda Kentsel Rantı Tartıştılar

İlk forum olduğu için daha çok forumun nasıl yapılması gerektiği tartışılırken, 31 Mayıs'tan bu güne kadar gelinen süreç ve kentteki eylemlilikler değerlendirildi. Gezi Parkı eylemlerinin başladığı günden beri Türkiye halkının, Eskişehir halkının daha ileri bir noktada olduğu vurgulanırken, Türkiye'de artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağına dikkat çekildi. Eskişehir eylemlerinde ilk günden beri mevcut Stadyum, Kılıçoğlu sineması, Süleyman Çakır Lisesi, Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'nin yıkılarak yerlerine Alışveriş merkezi yapılmasının planlanmasına karşı çıkılıyordu.

Evrensel'in haberine göre, düzenlenen forumda bu bir kez daha bu karşı çıkış dile getirildi. Stadyumun yerine miting ve eylem alanı da olacak bir meydan yapılması istenirken, bunun için de imza kampanyası başlatılabileceği söylendi. Forumda 22 Haziran Cumartesi günü Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybedenlerin anılmasına karar verildi. Ayrıca forumlara ve eylemlere her gün çeşitli biçimlerde ve yerlerde devam edilmesi alınan bir diğer karar oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mahalle-parkinda-kentsel-ranti-tartistilar_110046.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!