Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Malatya Belediyesi Hizmet binasının temeli atıldı

Malatya Belediyesi, 13 Temmuz Cumartesi günü bir büyük projenin daha temelini attı. Mevcut Belediye binasının yetersiz olması nedeniyle büyük gerek

Malatya Belediyesi
Malatya Belediyesi Hizmet binasının temeli atıldı

alatya Belediyesi, 13 Temmuz Cumartesi günü bir büyük projenin daha temelini attı.

Mevcut Belediye binasının yetersiz olması nedeniyle büyük gereksinim duyulan ve Profesör Ahmet Vefik Alp tarafından modern bir proje çizilen Yeni Belediye Hizmet Binası Kompleksi’nin temeli MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Dr. Devlet Bahçeli tarafından atıldı.

Yeni Belediye Hizmet Binası’nın Temel Atma Töreni’nde ilk konuşmayı yapan Belediye Başkanı Mehmet Y. Çerçi, Malatya Belediyesi’nin bütün sıkıntı ve ekonomik krizlere rağmen, uyguladığı akılcı, ekonomik, ısraftan uzak programlar sayesinde 3 yılda 64 trilyon lira değerinde yatırım ve hizmet yaptığını belirterek, bugün de 17.5 trilyon lira değerindeki Yeni Belediye Hizmet Binası’nın temelini attıklarını söyledi. Çerçi, yaptığı konuşmada özetle, “İnsanların ihtiyaçlarını gidermenin, onların hayatlarını kolaylaştırmanın başta yöneticiler olmak üzere herkes için tarif edilemez büyüklükte zevki ve onuru vardır.

Yeni belediye hizmet binası kompleksinin faaliyete geçmesiyle birlikte hem vatandaşlarımız işlerini daha çabuk, yorulmadan halledecekler, hem de belediyemiz, birimlerarası koordinasyonu daha rahat bir şekilde sağlayacaktır. Dolayısıyla standardı yüksek, daha verimli hizmet üretilebilecektir.

Yeni belediye hizmet binası kompleksi yaklaşık 44 dönümlük alan üzerine kurulacak olup, temel oturum alanı 4.970 m2’dir. Hizmet binası 1 bodrum, 2 zemin ve 7 normal kattan oluşacaktır.

Bu inşaatı iki kısma ayırdık. Ve I. Kısım olan 7 trilyon keşif bedelli kaba inşaatını yüzde 46 tenzilatla yaklaşık 3.8 trilyon TL’ye ihale ettik.

Bu yılki çalışmalar için de 700 milyar lira ödenek ayırdık.

İnönü Caddesi ile çevreyoluna sınır olacak olan yeni belediye binası içerisinde, idari müdürlüklerin yanısıra, kültür merkezi, anfi tiyatro, yeşil alanlar, otopark alanları, iş merkezleri, Maski binası gibi alanlar bulunacaktır.

Malatya Belediye binası Belediye hizmet binalarında bir çığır açıyor.

Bu bina, Belediye hizmet binasından başka, bir nikah sarayı, bir kültür merkezi, bir ticaret merkezi, bir MASKİ müdürlüğünü de içeren bir kompleks haline dönüşecek.

Burada mesai saatleri dışında, hafta sonlarında Malatyalıların buraya gelerek faydalanması hedeflenmiştir.

Belediye Hizmet Binası 3 ana kitlenin birbiriyle bütünleşmesinden oluşmuştur. Müdürlükleri içeren ana kitle, çağdaş ultra modern bir anlayışla tasarlanmış Başkanlık kısmı Türk Milli Mimarisinden esinlenerek yapılmıştır. Özel bir girişi olan Meclis Salonu ayrıca bu Komplekse üçüncü ünite olarak yapışmaktadır.

30 bin m2’yi aşan toplam inşaatında uygulanan Türk Mimarisi, bizim geleneksel ve özgün değerlerimizi kucaklamış ve bir bütünlük çıkmıştır. Küreselle yöresel bir mahiyane sentezle biraraya gelmiş ve bundan da çok güzel bir estetik çıkmıştır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/malatya-belediyesi-hizmet-binasinin-temeli-atildi_1184.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!