Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Malazgirt Tarihi Milli Parkına 46 Milyon TL Harcandı

Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 1071 Malazgirt Anma Etkinlikleri’nin yapıldığı Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı’na üç yılda 46 milyon TL harcandı.

yapi.com.tr
Malazgirt Tarihi Milli Parkına 46 Milyon TL Harcandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk defa 2017 yılında katılmaya başladığı ve oğlu Bilal Erdoğan’ın Mütevelli Heyeti Üyesi olduğu Okçular Vakfı tarafından düzenlenen ‘Malazgirt 1071 Anma Etkinlikleri’nin gerçekleştirildiği Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı’na milyonlarca lira harcandı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Van İl Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Van Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı için üç yılda üç ayrı ihale gerçekleştirildi. Üç ihale sonucunda da kamu bütçesinden toplam 46 milyon 136 bin TL harcandı.

Van İl Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı alanına ilişkin ilk ihaleyi 2018 yılında düzenledi. İhale, Kamu İhale Kanunu’nun “Salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların ortaya çıkması” durumunda kullanılması öngörülen pazarlık usulü yöntemiyle düzenlendi. İhaleyi alan firmaya 23 milyon 187 bin TL’lik ödeme yapıldı. Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı alanına “Giriş kontrol ünitesi, merasim alanı, toplanma alanı, çevre düzenleme, altyapı üniteleri, ‘namazgah, fetih yolu, helikopter pisti’ ve otopark” yapıldı.

 


13 milyon TL’lik çevre düzenlemesi
Van Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü de 2019 yılında “Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı Çevre Düzenleme Uygulama Projesi Yapım İşi” başlığıyla bir ihale daha düzenledi. Yine pazarlık yöntemiyle yapılırken ihaleyi 13 milyon 100 bin TL teklif veren şirket kazandı.

Ocak ayı sonunda da yine Van Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından, “Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı 3’üncü Etap Çevre Düzenleme ve Peyzaj Uygulama Projesi” başlığıyla düzenlenen ve şubat ayı sonun sözleşmesi imzalanan ihale ile cami, idari bina, şadırvan, köprü ve millet kıraathanesi inşa edilmesi için 9 milyon 849 bin TL ödendi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/malazgirt-tarihi-milli-parkina-46-milyon-tl-harcandi_179924.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!