Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mamaklı Müteahhitlerden Belediyeye Teşekkür

Mamak’ın dönüşümünde önemli mihenk taşlarından birini oluşturan 50. Yıl Kentsel Dönüşüm Projesinin yeni cadde ve sokak açma çalışmalarını yürüten Mamak Belediyesine müteahhitlerden teşekkür geldi.

yapi.com.tr
Mamaklı Müteahhitlerden Belediyeye Teşekkür

Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİM-DER) Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, 50. Yıl Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mamak Belediyesi tarafından açılan yol çalışmalarını yerinde izlediler.

MİM-DER Başkanı Hamza Can, Mamak Belediye Başkanı Sayın Murat Köse’nin göreve geldiği tarihten itibaren bölge müteahhitlerinin önündeki engelleri tek tek kaldırdığını ifade ederek, “İmar Planları kapsamında açılması gereken cadde ve sokakların açılması bizlerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Açılan her cadde ve sokak Mamak’ın modern bir şehir olma noktasında ciddi katkılar sağlamaktadır. Bu yolların açılması yeni projelere başlayacak olan müteahhitlerimizin harekete geçmesini sağlamaktadır. Pandeminin ortaya çıkardığı olumsuzluklardan tüm dünya etkilendi. Böyle sıkıntılı bir dönemi iyi yöneten ve işlerimizi kolaylaştıran Belediye Başkanımız Murat Köse ve ekibine teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” dedi.

Kentsel dönüşüm konusunda Mamak Belediyesinin Türkiye’ye örnek olacak birçok çalışmaya imza attığını aktaran Başkan Hamza Can, “1985 yılında 380 bin olan Mamak ilçemizin nüfusu 670 bini aşmış durumda. Nüfusumuzun bu kadar artmasının temel nedeni kentsel dönüşüm projeleri ile şehrimizin güzelleşmesidir. Mamak’ın gecekondulardan arındırılmasında müteahhitlerimiz zamanında büyük özveri göstermiştir. Müteahhitlerimizi de belediye başkanlarımız desteklemiş ve işlerini kolaylaştırmışlardır.” ifadelerini kullandı.

Mamak’ın yakın bir geçmişe kadar gecekondularla dolu olduğunu, her yağmurdan sonra sel baskınlarına maruz kaldığını, trafik çilesi çektiğini kaydeden Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Hamza Can, geliştirilen projelerle, yapılan hizmetlerle Mamak’ın değerlendiğini, güzelleştiğini ve yaşanılabilir bir ilçe haline geldiğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mamakli-muteahhitlerden-belediyeye-tesekkur_183609.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!