Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Marble EXPO gibi

Renkli görüntülere sahne olan Marble 2010-Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı dün sona erdi. Fuar, EXPO'yu aratmadı. Fuara yabancılar büyük ilgi gösterdi.

Hürriyet Ege
Marble EXPO gibi

Renkli görüntülere sahne olan MARBLE 2010-Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı dün (27 Mart) sona erdi. Fuar, EXPO'yu aratmadı. Fuara yabancılar büyük ilgi gösterdi.

İzmir'de düzenlenen Marble 2010-Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, EXPO'yu aratmadı. Yabancıların da büyük ilgi gösterdiği fuarda yerler, 15 kilometre uzunluğa varan, 30 bin metrekarelik halı ile kaplandı. İzmir'de bu yıl 16'ncısı düzenlenen ve yarın sona erecek olan Uluslarası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, kentin yıllardır özlemini duyup, aday olduğu ancak almayı başaramadığı EXPO'yu aratmayan görüntüler oluşturdu. Uzunluğu 15 kilometreye ulaşan, 30 bin metrekarelik halı ile kaplanan fuar alanının her köşesi, alıcı olarak yabancı ülkelerden gelen müşterilerle doldu. Gelenlerin yüzde 90'ını Çin, Güney Kore, Vietnam ve Hindistan'dan gelenler oluşturdu. Fuar alanında bir Uzakdoğu ülkesi görüntüleri oluştu. Stantlarda yoğun hareketlilik dikkat çekerken alım için gelenlerin de ürünlerini sergileyenlerin de memnun olduğu gözlendi. Fuarın giriş kapıları katılımcı ülkelerin bayrakları ile rengarek donatıldı. Başlarında kasklarla promosyon ürünleri dağıtan hostesler de dikkat çekti. Bu dev dünya organizisyonunda sektörün dışında oteller, restoranlar başta olmak üzere birçok sektörün yüzü güldü. Büyük fuar dün sona erdi.

300 farklı taş müzede sergileniyor

Marble 2010 - 16. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı için kente gelen ziyaretçiler, fuarda iş bağlantıları kurmanın yanı sıra Türk doğaltaşının zengin çeşitlerinin sergilendiği Kültürpark'taki Doğaltaş Müzesi'ni de ziyaret ediyor.  Doğaltaş Müzesi'ne dönüştürülen eski Pakistan Pavyonu 2007 yılından bu yana Türk doğaltaşının gelişimine hizmet veriyor ve MARBLE süresince kente gelen yerli, yabancı konukları ağırlıyor. Sektör temsilcilerinin de görüşü alınarak oluşturulan müzede, “Anadolu Taş Seçkisi” niteliği taşıyan kalıcı bir sergi bulunuyor ve hepsi Türkiye'den çıkarılan 300 farklı taş çeşidi, plakalar halinde ziyaretçilere sunuluyor.

Mermerciler Ortadoğu'ya

İZFAŞ tarafından 16.'sı 24-27 Mart 2010 tarihleri arasında düzenlenen MARBLE - Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ziyaretçiyi İzmir'e çekmeyi başardı.  Alanındaki diğer fuarlardan farklı olarak Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri arasında bir köprü olma görevini de üstlenen ve doğaltaş sektörünün bayramı olarak gösterilen MARBLE,  mermer ve doğaltaş sektörünü fuar süresince İzmir'de buluşturdu. İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, “Henüz ilk gününde yabancı ziyaretçi rekoru kıran MARBLE, 70'in üzerinde ülkeden gelen sektör temsilcisini İzmir'de buluşturan bir ticari platform olarak gücünü bir kez daha kanıtladı” diye konuştu.

Önemli katkılar

İşleyen, özellikle Ortadoğu ülkeleriyle Türkiye arasında vize konusunda sağlanan kolaylıkların da katkısıyla bu ülkelerden gelen ziyaretçilerin fuardaki yoğunluğunun dikkat çekici olduğunu belirterek, “Başta Libya, Ürdün, Suriye, İran, Irak, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'dan gelen ziyaretçiler mermer ve makina alımlarıyla fuarın hareketliliğe önemli katkıda bulundu. 262'si yabancı 1146 firmanın katıldığı fuar, kurulan iş bağlantılarıyla ziyaretçi ve katılımcısının yüzünü güldürdü” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marble-expo-gibi_78029.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!