Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Marmaray, 2007'de Tamamlanacak

Bayındırlık ve İskân Bakanlığı 3. Boğaz Köprüsü projesi için kolları sıvarken, Ulaştırma Bakanlığı İstanbul'un geniş kesimlerce desteklenen tüp geçiş

Yapı Dergisi/248ayındırlık ve İskân Bakanlığı 3. Boğaz Köprüsü projesi için kolları sıvarken, Ulaştırma Bakanlığı İstanbul'un geniş kesimlerce desteklenen tüp geçiş projesi için çalışmalarını sürdürüyor.
İstanbul'da kurulacak olan "Marmaray" demiryolu tüp geçişi sondaj çalışmalarına başlanacağı açıklandı.
DLH Genel Müdürlüğü'nce yürütülen ve Japon Uluslararası Kredi kuruluşu JBIC'ın finansman desteği sağlanan "Marmaray" projesi 2007 yılında tamamlanacak. Kısa bir süre önce DPT'nin projenin maliyetine vize verdiği "Marmaray" projesi için 1 katrilyon liralık harcama yapılacak. Finansmanın tümü Japon kredilerinden karşılanacak. Sistemin yapımı öncesindeki en önemli etabını oluşturan Mühendislik ve Müşavirlik hizmetleri çalışmalarının ardından ilgili firma grubu, Japon finansman kuruluşunun onayının alınmasının ardından İstanbul boğazında sismik çalışmalarını başlatacak. Yapılacak sondaj çalışmalarında Boğaz altındaki zemin araştırmalarının son verileri ayrıntıları ile belirlenecek.
Türk-Japon ve İngiliz firma grubunca önümüzdeki günlerde başlanması planlanan bu çalışmalar sonrasında, yirmi yıl önce yapılmış olan İstanbul Boğazı zeminindeki araştırmaların son verileri elde edilecek. Boğaz zemin etütlerinin tamamlanmasıyla birlikte, tüp tünelin zeminden geçeceği koordinatlar da net olarak saptanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmaray-2007de-tamamlanacak_985.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!