Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Marmaris’teki İskele için Yürütmeyi Durdurma Kararı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde arkeolojik sit alanı ve özel çevre koruma bölgesinde tekne bağlama iskelesi kapasite artırımı projesi için ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararının iptali davasında mahkeme, ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdi.

yapi.com.tr
Marmaris’teki İskele için Yürütmeyi Durdurma Kararı

MUÇEV’in Muğla’nın Marmaris ilçesi Karacasöğüt mahallesinde yapacağı tekne bağlama iskelesi kapasite artırımı projesi için ‘Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Gerekli Değildir’ kararının iptali davasında, Muğla 3. İdare Mahkemesi ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdi. Arkeolojik sit alanı ve özel çevre koruma bölgesinde yapılması planlanan proje için mahkeme, çevresel etki değerlendirme gerekli olduğunu belirtti.

BirGün’den Aycan Karadağ’ın haberine göre; Marmaris Kent Konseyi Başkanı Ufuk Beytekin, yaptığı açıklamada, “Şimdi görev Kaymakamlık ve Belediye kolluk güçlerine düşmektedir. Karar ivedilikle uygulanmalı, inşaat faaliyetine izin verilmemelidir. Gerek bilirkişi raporu gerekse ‘yürütmeyi durdurma’ kararı sonrası Belediye MUÇEV yat limanı için verdiği ruhsatları derhal iptal etmeli, Karacasöğüt’le birlikte tüm Türkiye’nin rahat nefes almasını sağlamalıdır. Umarız bundan sonra yapılması planlanan her proje için belediyemiz halkı ve STK’ları bilgilendirir ve böylesi hatalı uygulamalara başvurmaz. Marmaris Kent Konseyi olarak çevre mücadelelerimize devam ediyoruz. Bu mücadelelerimize destek veren herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmaristeki-iskele-icin-yurutmeyi-durdurma-karari_187742.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!