Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Marshall “Renklendir Hayatı” Projesi’nin Yeni Durağı Kuşadası

Marshall “Renklendir Hayatı” projesiyle bu kez Kuşadası’nda hayatların pozitif dönüşümüne ve şehre renklerine imza atıyor.

yapi.com.tr
Marshall “Renklendir Hayatı” Projesi’nin Yeni Durağı Kuşadası

Tüm dünyada renklerin ve boyanın gücüyle yaşamları iyileştirmeyi hedefleyen “Renklendir Hayatı” projesi Türkiye’de Marshall tarafından 2010 yılından bu yana sürdürülüyor. Marshall’ın “Renklendir Hayatı” projesi Türkiye’de 2010 yılında Kadıköy Ayrılık Çeşmesi Sokağı’ndaki çalışmayla başladı. Daha sonra Yıldız Sarayı, Manisa’nın Kula ilçesi, Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi, Kastamonu ve Hatay’da Kırk Asırlık Türk Yurdu Sokağı’nda uygulanan proje şimdi de Venuart Grubu’nun girişimi ve Kuşadası Belediyesi’nin desteğiyle Kuşadası’nda hayata geçirildi. Kuşadası projesi 401 hanenin boyanması ile Türkiye’deki en büyük “Renklendir Hayatı” projesi oldu.

“Yaşamı iyileştirmede renklerin gücüne inanıyoruz”
İlk etabı tamamlanan projenin Kuşadası’nda yarattığı dönüşümü anlatan Marshall Pazarlama Müdürü Pınar Adabağ; “Marshall olarak renklerin ve boyamanın insanların yaşam standartlarını yükselterek, alışkanları değiştirme ve yaşam alanlarını daha eğlenceli, renkli ve yaşanabilir kılma gücüne inanıyoruz. ‘Renklendir Hayatı’ projesi çocukların, ailelerin ve toplumların ihtiyaç duyduğu ve gelişimlerini destekleyecek mutlu alanlar yaratıyor. Bu inançla AkzoNobel tarafından dünya çapında hayata geçirilen ‘Renklendir Hayatı’ projesi kapsamında 39 ülkede yürüttüğümüz çalışmalar renkli bir dokunuşla insanları motive edebileceğimizi ve ilham verebileceğimizi her seferinde bir kez daha görmemizi sağlıyor.

Sosyal deneylerimiz, rengin hareketleri şekillendirmede etkisi olduğunu gösteriyor. Dünyada ‘Renklendir Hayatı’ çerçevesinde bugüne kadar 2.300’e yakın proje gerçekleştirildi. Bu projeler için 1,3 milyon litreyi aşkın boya kullanıldı. 12 binden fazla gönüllü ile yürütülen projeler 81 milyondan fazla kişiye fayda sağladı. ‘Renklendir Hayatı’ özellikle gönüllü grupların ilgisi ve belediyeler tarafından büyük takdirle karşılanıyor.

Belediyelerin ve şehir sakinlerinin projeyi kendi ilçelerinde, mahallelerinde de başlatmamız için bize ulaşan taleplerinden büyük mutluluk duyuyoruz.
Şimdi Kuşadası’nda 7’nci çalışmamızı yürütürken, dokunduğumuz alanlara değer kattığımızı, renklerle insanları ve dünyayı algılayışlarını değiştirerek, yaşam alanlarını sadece renklerle dönüşterek daha sosyal, daha keyifli ve daha yaşanabilir hale getirdiğimizi görmek bizi gururlandırıyor” dedi.