Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Hasankeyf' te Keyif
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Lojmanlara 100 Talip

Meclis Lojmanlarının Satışına Başlandı

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ticaret ve alışveriş merkezine dönüştürülen milletvekili lojmanlarının satışına bugünden itibaren resmi olarak başlandığ

Nethabet.com/23.09.2003
Meclis Lojmanlarının Satışına Başlandı

aliye Bakanı Kemal Unakıtan, ticaret ve alışveriş merkezine dönüştürülen milletvekili lojmanlarının satışına bugünden itibaren resmi olarak başlandığını bildirdi Unakıtan, lojmanlara gelerek, show room ve alışveriş merkezi olarak düzenlenen örnek konutu gezdi. Unakıtan, mimari dokuyu koruyarak, yeşil alanlara sahip çıkarak, çevreci bir anlayışla, lojmanların bulunduğu alanı yeniden düzenlediklerini ve ekonomik olarak en büyük geliri elde etmeyi hedeflediklerini ifade etti. Satışlara bugün itibariyle başlandığı anlatan Unakıtan, lojman alanında 400 mağaza ve 177 sektör ofisi bulunacağını, aynı şekilde buralarda kültür merkezi, kafeler, restoranlar yer alacağını, ortadaki alanda da bir yapı marketi ile hipermarket kurulacağını söyledi.
Satışlardan 300 trilyon lira dolayında kaynak sağlanacağını ve yeni ticaret merkezinde 3-4 bin kişiye istihdam yaratılacağını kaydeden Unakıtan, lojmanlar için şu ana kadar 150-200 civarında talep geldiğini bildirdi.

Halen lojmanlarda 48 konutun boşaltılmadığını ve bunlarda eski parlamenterlerin oturmaya devam ettiğini belirten Unakıtan, bu kişilerin de bu dönem lojmanları boşaltacaklarına inandığını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/meclis-lojmanlarinin-satisina-baslandi_5875.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!