Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Mimari Tasarımın ‘Doğru ya da Yanlış Algısı’ Işık Tasarımına Bağlıdır”

LAMP 83 Aydınlatma Tasarım Birimi Müdürü Şeyma Kılıç: “Mimarın seçtiği renklerin, tasarladığı detayların ya da satışa sunulan bir perakende ürününün ‘doğru ya da yanlış algısı’ tamamıyla ışık tasarımı ve uygulamasının doğruluğuna bağlıdır.”

“Mimari Tasarımın ‘Doğru ya da Yanlış Algısı’ Işık Tasarımına Bağlıdır”

Kurulduğu 1963 yılından bu yana teknolojik aydınlatma ürün ve sistemlerinin öncülüğünü yapan LAMP 83’ün Aydınlatma Tasarım Birimi Müdürü Şeyma Kılıç ile “doğru aydınlatma” ve “İnsan Odaklı Aydınlatma Sistemleri”ni konuştuk.

Mimari projelerde aydınlatmanın çoğu zaman en son değerlendirilen, en az bütçe ayrılan, detayları en az önemsenen konulardan biri olarak karşımıza çıktığını söyleyen LAMP 83 Aydınlatma Tasarım Birimi Müdürü Şeyma Kılıç, “Halbuki bir mimarın seçtiği renklerin, titizlikle tasarladığı detayların ya da satışa sunulan bir perakende ürününün ‘doğru ya da yanlış algısı’ tamamıyla ışık tasarımı ve uygulamasının doğruluğuna bağlıdır.” diyor.

LAMP 83 hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

LAMP 83, 1963 yılında Atay Ceyişakar tarafından kurulan, günümüzde ailenin ikinci jenerasyon temsilcileri tarafından yönetilen bir anonim şirkettir. LAMP 83 markalı ürünler, İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde yerleşik 14 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikamızda üretilmekte, ülkemiz dahil 30’un üzerinde ülkeye ihraç edilmektedir. Ana ihraç pazarımız Avrupa Birliği ülkeleridir. LAMP 83, kurulduğu günden günümüze teknolojik aydınlatma ürün ve sistemlerinin öncülüğünü yapan bir şirkettir.

Doğru Aydınlatma® nedir?

İnsanın ruh, beden, göz sağlığını gözeten ve algı konforunu sağlayan aydınlatma, ‘Doğru Aydınlatma®’dır.

Doğru Aydınlatma®, tescilli bir LAMP 83 markası olup şirket gerçekleştirdiği tüm projelerde öncelikle doğru aydınlatma gereklerini sağlamaya özen gösterir. Doğru Aydınlatma® ile birlikte aydınlatma teknolojisinin geldiği son nokta İnsan Odaklı Aydınlatma® konsepti de bir LAMP 83 markasıdır ve LAMP 83 bu teknolojinin öncülüğünü yapmaktadır.

Firmanın ürün grupları ve verdiği hizmetlerle ilgili neler söyleyebilirsiniz?

LAMP 83, her türlü açık ve kapalı alanlar için; konsepte uygun projelendirme, ürün ve sistem seçimi, bu ürün ve sistemlerin üretimi faaliyet ve hizmetlerini vermektedir.

LAMP 83 ürün gamı; ofis aydınlatması, hastane aydınlatması, perakende ve AVM aydınlatması, otel aydınlatması ve tüm bu alanlar için otomasyon sağlayan ürün ve sistemlerden oluşur.

Şirketin Ar-Ge ve mühendislik çalışmalarına verdiği önem ve tescilli bir tasarım merkezi olmasının verdiği teknoloji üretme avantajları ile birlikte tüm bu alanlara uygulanabilen İnsan Odaklı Aydınlatma® ürünleri de şirket ürün gamına dahil edilmiştir.