Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlara 10. Yılında İSMD'yi Sorduk

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD), Türk Serbest Mimarlar Derneği içinde bir şube olarak başlayan yolculuğundan sonra kendi ayakları üzerinde duran bir dernek olmasının 10 yılını kutluyor. Mimarlara, İstanbulSMD'nin mimarlık pratiği açısından nasıl bir boşluğu doldurduğunu, bir mimar olarak neler beklediklerini sorduk.

29 Kasım Perşembe akşamı Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) düzenlenen gece, mimarlık pratiğinin önemli isimlerinin yanı sıra yapı sektörünün önde gelen aktörlerini de buluşturdu. 2012 yılı ‘İstanbulSMD Mimarlığa Katkı Ödülü’nü mimarlık tarihçisi Doğan Kuban'ın aldığı gecede mimarlara, İstanbulSMD Başkanı Oğuz Öztuzcu'nun ifadesiyle 'on sene önce bir avuç idealist ve başarılı mimar tarafından hayata geçirilen' İstanbulSMD'nin mimarlık pratiği açısından nasıl bir boşluğu doldurduğunu, bir mimar olarak neler beklediklerini sorduk.

Mikrofon, İstanbulSMD Başkanı Oğuz Öztuzcu, Türkiye'nin ilk kadın mimarlarından Perran Doğancı, Doğan Kuban, TürkSMD Başkanı Yeşim Hatırlı, Yaşar Marulyalı, Doğan Tekeli, Cafer Bozkurt, Hasan Çalışlar, Korhan Gümüş ve Cem Sorguç'ta...

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlara-10-yilinda-ismdyi-sorduk_103226.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!