Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlara ‘Özgürlük’ Jesti

Son günlerde böcekli dinleme ve polis aramasıyla gündeme gelen Mimarlar Odası Ankara Şubesine Kabahatler Atölyesi adlı gruptan jest geldi. Odanın, Mimarlık Haftası’nı e-postayla kutlayan grup, Konur Sokak’taki üst geçit merdivenlerine denize açılmamış kayık resmi yaptı. Oda yöneticileri ise resmi “özgürlük” olarak yorumladı.

yapi.com.tr
Mimarlara ‘Özgürlük’ Jesti

Kendilerine gelen e-posta üzerine merdivenlere bakmaya giden Mimarlar Odası yöneticileri, burada denize açılmaya hazırlanan kayık resmiyle karşılaştı. Burada kendilerine gönderilen mesajı okuyan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan “Hayallerimiz var, gerçekçiyiz. Umutlu ve sorumluyuz. Ülkemiz yakın zamanda büyük değişikler geçirmiştir. Hepinizi hayatın tarafına, kazanımlara sahip çıkmaya çağırıyoruz" diye grubun mesajını aktardı. Yapılan resmi de yorumlayan Hakkan, “Bence deniz özgürlük ve sonsuzluğu, kayık herkesi kucaklayan Mimarlar Odasını simgeliyor” dedi.

Tekneyi “Henüz önü açılmamış özgürlük”e benzeten Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Tezcan Karakuş Candan ise “Ankara bir Venedik olabilirdi. Kötü yöneticilerin elinde bütün su kaynakları yer altında kaldı. Bu da Ankara’nın bahtsızlığı” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlara-ozgurluk-jesti_113081.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!