Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mısır Belediyecilikte İstanbul’un Tecrübelerinden Faydalamak İstiyor

Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret eden Mısır Altyapı Su ve Atıksu Bakanı Abdel-Kawi Khalifa, Kahire’nin ulaşım, katı atık yönetimi, atıksu ve altyapı konusunda İstanbul’un tecrübelerinden istifade etmek istediğini söyledi.

yapi.com.tr
Mısır Belediyecilikte İstanbul’un Tecrübelerinden Faydalamak İstiyor

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, “Sayın Bakan geçen yıl Kahire Valisi’ydi. O zaman İstanbul ile Kahire arasında bir ‘kardeşlik Protokolü’ imzalamıştık. Kendisi şu anda da bu imzanın arkasında durarak bu çalışmaları yürütüyor” dedi. Abdel-Kawi Khalifa’nın bakanlığı döneminde de Türkiye Hükümeti ve İstanbul ile ortak çalışmalar yürüteceklerini ifade ettiğini dile getiren Kadir Topbaş, “Özellikle ulaşım ve katı atık konularında birlikte çalışabileceğimizi söyledim. Beni Mısır’a davet ediyorlar. İnşallah Kahire’ye bir ziyaretimiz olacak” dedi.

Konuk Bakan Abdel-Kawi Khalifa de, “İstanbul ve Kahire arasında imzaladığımız ‘Kardeş Şehir’ protokolünün somut işbirliğine dönüştürme çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle katı atık yönetimi, otobüs ve ulaşım konusunda güçlü bir işbirliğine dönüştüreceğiz” diye konuştu. Altyapı ve Su Bakanı olarak Ataköy İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile İSKİ’ye bir ziyaret yaptığını ifade eden Abdel-Kawi Khalifa, şunları kaydetti:

“Su ve kanalizasyon konusunda da işbirliğinin gerçekleşmesini istiyoruz. İstanbul bildiğiniz gibi bu konularda da ciddi mesafeler kat etti. Kahire’nin de bu tecrübelerden faydalanmasını amaçlıyoruz. İşbirliğimiz gelecekte de devam edecek”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/misir-belediyecilikte-istanbulun-tecrubelerinden-faydalamak-istiyor_103203.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!