Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Moda Sahiline Otoyol

Moda' ya Nostalji Tramvayı

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde uzun yıllardır faaliyette olan nostaljik tramvayın bir benzeri de Kadıköy Bahariye Caddesi'nde yapılıyor. 2003

İBB
Moda' ya Nostalji Tramvayı

b>Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde uzun yıllardır faaliyette olan nostaljik tramvayın bir benzeri de Kadıköy Bahariye Caddesi'nde yapılıyor.

2003 yılının Temmuz ayına kadar bitirilmesi planlanan, 10 istasyon ve 6 adet vagonla, ikişerli 3 katarın yer alacağı tramvay sistemi, Taksim-Tünel arasındaki nostaljik tramvayla benzer özellikleri taşıyacak ve 3-4 milyon dolara mal olacak. Kadıköy Meydanı'ndan hareket edip, otobüs özel yoluyla Bahariye Caddesi'ni takip edecek ve Moda caddesi üzerinden tekrar Kadıköy meydanına gelecek olan tramvay, günde yaklaşık 10 bin kişiyi taşıyacak.

Nostaljik tramvay, sadece ulaşım açısından değil, Bahariye Caddesi'nde kültür hayatının zenginleştirilmesi ve ticari hayatın canlandırılması için de son derece önemli bir rol oynayacak.

Tramvay Yeniden Kadıköy'de

Yıllar önce gözyaşları ve çiçek demetleriyle uğurlandı tramvaylar. Şimdi Beyoğlu'ndan sonra Kadıköy'de ikinci baharını yaşamaya geliyor. İstanbul'un simgelerinden biri olan tramvaylar, 1961 yılında Avrupa yakasından kaldırılmış, 1966 yılında da Anadolu yakasına veda etmişlerdi. Ne var ki İstanbullu onu hiç unutmadı ve sanki hep dönecek umuduyla yolunu gözledi. Nitekim eski dost, 25 yıllık bir aradan sonra Beyoğlu'na geri geldi. Kısa bir güzergahta olsa da yüreklere su serpti, anıları tazeledi. Şimdi ise Kadıköy'e geri geliyor... Nazlı endamı, büyüleyen nostaljisiyle tramvaylar...

http://www.yapi.com.tr/haberler/moda-ya-nostalji-tramvayi_3456.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!