Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Moda Sahiline Otoyol

Modalılar Moda’ya Otoyol İstemiyor

Kadıköy’ün Moda semtinde, Anıtlar Kurulu kararı alınmadan yapımına başlanan köprülü kavşağı bütün semt sahilinden geçecek bir otoyolun ilk adımı ol

Zamanb>Kadıköy’ün Moda semtinde, Anıtlar Kurulu kararı alınmadan yapımına başlanan köprülü kavşağı bütün semt sahilinden geçecek bir otoyolun ilk adımı olarak gören sivil toplum kuruluşları ayağa kalktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Yunus Balta, “Elbette bir otoyol niteliği olacak. Buradan araçlar geçecek. Otoyol değil de at arabası yolu mu yapacaktık?” dedi.

Moda Semt Girişimi çatısı altında biraraya gelen, Mimarlar Odası 1. Bölge Temsilciliği, Kadıköy Bilim Kültür ve Sanat Dostları Derneği (KADOS) ve İnsan Yerleşimleri Derneği projeye itiraz etmek amacıyla imza kampanyası başlattı. KADOS Başkanı Doç. Dr. Tanay Sıtkı Uyar, “Moda, bu otoyolla birlikte Kadıköy’ün trafiği en yoğun semtine dönüşecek. Ancak şehirlerarası karayolu inşaatlarında görülebilecek bir köprü–kavşak–otoyol inşaatıyla, bir hiç uğruna, Moda elden gidecek”. dedi.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Yunus Balta, projeye tepki gösteren sivil toplum kuruluşlarının eleştirilerinin yersiz olduğunu savundu. Balta, “Kadıköy’ün sadece bir çıkış noktası var. Olası bir afet durumunda nasıl çevreyle koordinasyon sağlanacak? Bize teşekkür edeceklerine tepki gösteriyorlar” dedi. Söz konusu kavşağın bir otoyolun ilk adımı olduğu iddiasına karşılık, “Elbette bir otoyol niteliği olacak. Buradan araçlar geçecek. Otoyol değil de at arabası yolu mu yapacaktık?” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/modalilar-modaya-otoyol-istemiyor_3619.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!