Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Mülkiyetimiz Değer Kaybına Uğrayacak"

Karayolu Boğaz Geçişi ve tünellere vatandaştan itiraz geldi.

yapı.com.tr
"Mülkiyetimiz Değer Kaybına Uğrayacak"

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Mart 2015’te planlara işlenen Kuzey Marmara Otoyolu Bağlantı yolları ile entegrasyonu sağlayacak Karayolu Boğaz Geçişi’nin ve tünellerinin yapımını projesine, Kağıthane’deki bir bina sahiplerinden itiraz geldi.

“İstanbul, Metro ve Karayolu Boğaz Geçişi Projesi”ne ilişkin planlar, 24 Şubat-24 Mart arasında askıya çıkarıldı. Projeye Kağıthane Hamidiye Mahallesi, Anadolu Caddesi 59 numara yer alan bina sahipleri itirazda bulundu. Hürriyet'ten Fatma Aksu'nun haberine göre, itiraz dilekçesinde, şunlara yer verildi: "Değeri daha düşük yapıların, eski yapıların, yeşil alanların ya da az katlı yapıların olduğu güzergâhın seçilmesi Devletimizin minimum maliyetlerle işi tamamlamasını sağlayacaktır. Projenin uygulamaya geçmesi durumunda mevcut ada parsel üzerinde bulunan binamızın yakınından ya da altından ya da köprüyol (viyadük) ile üstünden geçmesi bizi psikolojik olarak rahatsız etmekte. Ayrıca mülkiyetlerimizin değer kaybına neden olacak.”

İBB Meclisi’nde bu ay görüşülen itiraz, Komisyonun, söz konusu projenin “Kamu yararı” kapsamında yapılacağı görüşü doğrultusunda, oy çokluğuyla reddedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mulkiyetimiz-deger-kaybina-ugrayacak_144812.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!