Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mustafa Koç: Rusya Gerilimi Diplomatik Yollarla Çözülmeli

Rusya ile gerilimi değerlendiren Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, gerilimin diplomatik yollarla düşürülmesini umduklarını söyledi.

yapı.com.tr
Mustafa Koç: Rusya Gerilimi Diplomatik Yollarla Çözülmeli

Mustafa Koç, “Tüm ağırlığıyla hissettiğimiz Suriye’deki iç savaşın, Rusya’nın da dahil olmasıyla bölgesel bir kimlik kazanması, önümüzdeki döneme ilişkin en önemli risklerin başında geliyor” diye konuştu. Haberetürk'ün Bizden Haberler Dergisi’nden derlediği habere göre Koç, önemli bir ticari partner olan Rusya ile diplomatik yollarla gerilimin düşürülmesini umduklarını söyledi.

Koç, İran’a yönelik yaptırımların kaldırılması yönündeki adımlar sonrası İran’ın bölgedeki ekonomik ve politik gücünün daha da artacağının aşikâr olduğunu vurgulayarak, “Bunun yaratacağı fırsatları ve jeopolitik riskleri çok iyi izlememiz gerekiyor” dedi.

Koç, küresel krizin üzerinden 7 yıl geçmiş olmasına rağmen yaraların hâlâ sarılamadığına dikkat çekerek; “Dünyanın birçok bölgesinde yatırımlar ve büyüme, kriz öncesi seviyelerinin çok altında. FED’in faiz artırma kararı, belirsizlik yaratan bir faktörü ortadan kaldırdı. Ancak, bence verdiği en olumlu mesaj, dünyanın en büyük ekonomisinin artık hasta yatağından kalktığıdır” ifadesini kullandı.

Avrupa’da 2014 sonlarında başlayan büyümenin, yavaş da olsa devam etmesi gerektiğini kaydeden Koç, bu durumun 2016’da da devam etmesini beklediğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mustafa-koc-rusya-gerilimi-diplomatik-yollarla-cozulmeli_142481.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!