Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Müteahhitler Bürokrasiden İş Yapamıyor

Türkiye'deki bürokratik işlemlerden şikayet eden Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye'de alınan kredilerin kullanılabilmesi içi

Akşam Gazetesi/25.10.2002ürkiye'deki bürokratik işlemlerden şikayet eden Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye'de alınan kredilerin kullanılabilmesi için 104 tane ayrı imza gerektiğini söyledi. Bu işlemlerden dolayı yatırımların başlamasının 8 ay geciktiğini kaydeden Özdemir, Türkiye'nin bir proje mezarlığına döndüğüne işaret etti. Hazine, Maliye Bakanlığı ve DPT'nin uyumsuz çalışmasının bu bürokratik sorunlara neden olduğunu savunan Özdemir, söz konusu sorunların aşılabilmesi için bu üç kurumun tek elden koordine edilmesini istedi.

Özdemir, dün düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin öncelikli sorunları arasında kurumlararası koordinasyonsuzluğu gösterdi.

Proje mezarlığı

2001 yılında devletin 5 bin 400 proje yürüttüğünü, 2002'de IMF ve Dünya Bankası'nın uyarısı ile bu sayının 4 bin 400'e indiğini aktaran Özdemir, bu yatırımların proje stokunun 166 katrilyon lira olduğunu bildirdi. Özdemir, söz konusu bu proje stokunun gelişmiş ülkelerde dahi bulunmadığını ve Türkiye'nin artık bir proje mezarlığına dönüştüğünü söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitler-burokrasiden-is-yapamiyor_2198.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!