Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Müteahhitler Yassıada İçin Yarışacak!

Başbakanın Yassıada ve Sivri adaya yönelik ihale müjdesi milyarlık projelere imza atan firmaları harekete geçirdi.

yapi.com.tr
Müteahhitler Yassıada İçin Yarışacak!

Başbakanın Yassıada ve Sivri adaya yönelik ihale müjdesi milyarlık projelere imza atan firmaları harekete geçirdi. Bugün Gazetesi’nin haberine göre müteaahitler, kongre, otel ve villa projeleri için yapılacak ihaleye istekli olduklarını söyledi.

Uzun yıllar atıl durumda kalan Yassıada ve Sivri Ada ekonomiye kazandırılıyor. İlk müjdenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiği 'Demokrasi adası' dönüşümü için devlet ihaleye hazırlanıyor. İhale öncesi açıklama yapan Başbakan Erdoğan, yakın zamanda bu adaları uluslararası kongrelerin yapılacağı, konferansların verileceği adalara dönüştüreceklerini söyledi. Kongreler için adalara gelenlerin buralara inşa edilecek otellerde konaklayacağını belirten Erdoğan, yatırımcıları da ihaleye davet etti.

Villalar da yapılacak

İhale için son hazırlıkların yapıldığı Yassıada ve Sivri Ada'da kongre merkezleri ve otellerin yanı sıra villalar da yapılacak. İhaleyi Kültür ve Turizm Bakanlığı gerçekleştirecek. Adalarda kafe, restoran ve butik alışveriş merkezlerine de yer verilecek.

İhale müjdesi heyecanlandırdı

Başbakan Erdoğan'ın çağrısı inşaatın devlerini de heyecanlandırdı. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Türkiye'nin yıllarca atıl olan değerlerini ekonomiye kazandırmasından gurur duyduklarını ve ihaleyle kesinlikle ilgileneceklerini söyledi. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, şartları görmek gerektiğini belirtti. Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, bu tür projelerin dünyada örnekleri olduğunu belirterek, “Her iki adada bu tür çalışmalar başlatılması heyecan verici. Bir yatırımcı olarak ilan edilecek ihaleyle kesinlikle ilgilenirizî dedi.

Tanrıverdi de ilgileniyor

Tekstil ve otel yatırımları bulunan ve adalar için Başbakan'ın “Sizi de burada görmek isterizî dediği Tanrıverdi Holding de ihaleyle ilgilendiğini açıkladı. Şartlar belli olduktan sonra ihaleyi inceleyeceklerini belirten Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi, karlı olduğu takdirde yarışa katılacaklarını söyledi.

120 bin metrekare inşaat

 Yassıada'da otel, restoran gibi yapılaşma için 120 bin metrekare inşaat yapılabileceği öngörülüyor. Yatırımların Yap-İşlet-Devret kapsamında gerçekleştirileceği belirtiliyor.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitler-yassiada-icin-yarisacak-_108538.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!