Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Net Yapı Aşkabat'ta 150 Metre Uzunluğunda Köprü İnşa Edecek

Türkmenistan'da kurduğu 180 köprü ile adından söz ettiren Net Yapı şirketi, yeni bir köprü ihalesi kazandı. Türkmenistan karayollarında yaklaşık 1650 km'lik hat üzerinde irili-ufaklı 180 köprüyü 700 günde inşa ederek bir rekora imza atan Türk şirketlerinden Net Yapı, başkent Aşkabat'tın çevreyolu güzergahında yer alan Arzuv köprüsünü inşa edecek.

yapi.com.tr / AA
Net Yapı Aşkabat'ta 150 Metre Uzunluğunda Köprü İnşa Edecek

Türkmenistan'da kurduğu 180 köprü ile adından söz ettiren Net Yapı şirketi, yeni bir köprü ihalesi kazandı. Türkmenistan karayollarında yaklaşık 1650 km'lik hat üzerinde irili-ufaklı 180 köprüyü 700 günde inşa ederek bir rekora imza atan Türk şirketlerinden Net Yapı, başkent Aşkabat'tın çevreyolu güzergahında yer alan Arzuv köprüsünü inşa edecek. Yaklaşık 23 milyon dolara mal olacak olan köprünün uzunluğu 150 metreyi bulacak. Çelik köprünün bağlantı yoluyla birlikte 300 metre olacağı açıklandı.
    
Projeyle ilgili Aşkabat Belediye Başkanlığı ile kontrat imzalayan Net Yapı, Ekim 2012'de köprü inşaatını tamamlamayı öngörüyor. Şirket, Türkmenistan'ın 5 ayrı eyaleti arasındaki 1650 km'lik karayolları hattında, irili-ufaklı 180 köprü inşaatını da Ekim 2010'da tamamlayarak hizmete açmıştı. Betonarme ve çelik köprülerin toplam maliyeti 287 milyon 500 bin dolar olmuştu.
    
Serdar kentinde 320 metre uzunluğunda Türkmenistan'ın en uzun köprülerinden birisini inşa eden Türk şirketi, şu an Türkmenistan'ın Balkan vilayetinin Bereket ve Serhetyaka şehirlerinde tren garı inşa ediyor. Toplam 97 milyon dolarlık proje kapsamında tren garının yanı sıra bağlantı tren yolları projesi, sinyalizasyon, elektrifikasyon ve telekomünikasyon hatları kuruluyor.

Öte yandan, Türk müteaahitlerin en çok iş aldıkları ülke olan Türkmenistan'da Türk şirketlerinin 2011 yılında üstlendikleri projelerin toplamı 3 milyar doları aştı. Türk inşaat şirketlerinin ülkenin bağımsızlığını kazandığı 1991 yılından beri aldıkları işin toplam hacmi ise 26 milyar dolara yaklaştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/net-yapi-askabatta-150-metre-uzunlugunda-kopru-insa-edecek_89476.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!