Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

NG Kütahya Seramik’ten Büyük Ebatlı Karo Üretimi için Yeni Fabrika

NG Kütahya Seramik, 225 milyon TL yatırımla Kütahya’da açtığı yeni fabrikasıyla Türkiye’de ve dünyada ilk kez 160x480 cm boyutuna kadar karo üretimine başladı. Fabrika, mimarların ve mimarlık ofislerinin projelerine yönelik özel üretim taleplerine birebir yanıt verebilecek kapasiteye sahip.

yapi.com.tr
NG Kütahya Seramik’ten Büyük Ebatlı Karo Üretimi için Yeni Fabrika

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük ebatlı karolarını üretecek fabrika, dünyanın en esnek üretim teknolojisine sahip. 300 kişinin çalıştığı fabrika, büyük ebat teknik granit seramik üretim kapasitesi ve teknolojisi ile dikkat çekiyor. 77 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 320 bin metrekare arsa üzerine kurulan fabrikada, yılda 10 milyon metrekare kapasiteyle büyük ebatlı teknik granit seramik üretimi yapılıyor. Tesis, lamina, granit seramik ve sırlı porselen ürünler üretebilecek son teknolojiye sahip. 60x60, 80x80, 60x120, 120x120, 80x160, 120x240 ve 160x480 ebatlarındaki karolar, iç ve dış mekanlarda kullanılabiliyor.

Fabrikanın yalnızca NG Kütahya Seramik için değil, seramik sektörü ve Türkiye için son derece önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, yatırımı şu sözlerle değerlendirdi:

“Bu fabrika ile bugüne dek dünyada üretilmesi imkânsız olduğu düşünülen ürünlere imza atıyor; 160x480 cm ebadına kadar karolar üretebiliyoruz. İhracat anlamında Avrupa ve Amerika’nın yanısıra Rusça konuşulan ülkeler ve Asya ülkeleri en önemli hedeflerimiz. Yeni fabrikamızda üretilen karoların önemli bölümünün ihraç edileceğini öngörüyoruz”.

Mimarlara özel üretim

Üretimine başlanan büyük ebatlı karoların çağdaş mimari alanlara daha kusursuz yüzeyler kazandıracağını belirten Güral, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fabrikamızın sahip olduğu teknoloji ve imkânlar sayesinde üretim olanaklarımız son derece esnek; mimar ve iç mimarların tüm isteklerini karşılayabilecek bir yapıya sahibiz. Mimari projelerdeki gereksinimlere yönelik özel üretim gerçekleştirebiliyoruz. 6 mm ile 20 mm arasında bir kalınlıkta granit seramiklerin üretilebildiği fabrikamız ile dış cephe kaplamaları için ince ürün sunuyoruz ve böylece binaya binecek olan yük azalıyor. Yere ve duvara kolayca döşenebilen ürünler sunuyoruz. Tüm bu hususları dikkate aldığımızda diyebiliriz ki, mimarların ve mimari ofislerin önümüzdeki dönemde en önemli çözüm ortağı NG Kütahya Seramik olacaktır. Bütün bunların yanısıra NG Kütahya Seramik olarak büyük gurur duyduğumuz yeni fabrikamız, dışarı hiçbir atık çıkarmama özelliğiyle sektörümüze öncü ve örnek olacak bir noktada bulunuyor”.

Atık yönetimiyle de iddialı

NG Kütahya Seramik’in yeni fabrikasın en önemli özelliği ise dışarı kesinlikle atık su çıkmıyor oluşu. Fabrikada üretim esnasında oluşan atık sular arıtılıyor ve üretim işleminde değirmenlerde değerlendiriliyor. Fırınlardan çıkan hava ise tekrar sistem içinde döndürülerek, ısı konusunda yüzde 55 - 60 civarında bir tasarruf elde edilmesini sağlıyor. Fabrikada gerçekleştirilen paketleme işlemlerinde de hiçbir atık ortaya çıkmıyor. Üretimde kullanılan oksijen yanmalı frit fırınları da yine doğa dostu ve çevreci bir yapıya sahip.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ng-kutahya-seramikten-buyuk-ebatli-karo-uretimi-icin-yeni-fabrika_124862.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!