Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Hangi Üniversite LEED Gold...

Nisbetiye On, LEED Sertifikasına Başvurdu

Atlas Grup, Renkyol İnşaat ve Birincioğlu İnşaat'ın oluşturduğu ARB İnşaat ortaklığında, Etiler'de hayata geçirilen "Nisbetiye 10", Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikasına başvurdu.

yapı.com.tr
Nisbetiye On, LEED Sertifikasına Başvurdu

Çevreye duyarlı ve çevre dostu bina olarak inşa edildiği belirtilen, “İstanbul’un yeni yaşam merkezi” fikrinden hareketle tasarlanan Nisbetiye On, Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikasına başvurarak, altın sertifikayı hedefledi.

“Plastik ve Kurşun Yok"

Atlas Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ceylan, Nispetiye On projesinde; şantiyenin kuruluşundan, çıkarılan toprağın nereye gideceğine kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar tasarladıklarını belirti. Ceylan, “Malzemeleri taşıyan kamyonların tekerlekleri bile yıkandı. Binanın inşasında bütün malzemeler geri dönüşümlü olanlardan kullanıldı. Ayrıca binanın iç kaplamaların hiçbiri plastik ya da kanserojen madde içermiyor, kullanılan boya da özel olarak seçildi. Zemin kaplamalarda da lamine veya masif parke kullanılırken, yer döşemelerinin tamamı doğal mermerden oluşuyor. Ayrıca alüminyum doğramalarda da kurşun yok” dedi.

Mimarisinin Turgut Toydemir, iç mimarisinin de Zeynep Fadıllıoğlu tarafından gerçekleştirildiği ifade edilen projenin, A’dan Z’ye çevre dostu olarak tasarlandığı belirtildi.

Nisbetiye On’da Yaşam 29 Ekim’de Başlıyor

Atlas Grup, Renkyol İnşaat ve Birincioğlu İnşaat’ın oluşturduğu ARB İnşaat Ortaklığıyla arsa bedeli dahil 150 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen Nisbetiye On’da dairelerin yüzde 75’i satılmış bulunuyor. Türkiye’nin tek çevre dostu binası Nisbetiye On’da yaşamayı seçenlerin yeni yaşam alanlarına taşınabilecekleri tarih ise 29 Ekim 2013 olarak açıklandı.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/nisbetiye-on-leed-sertifikasina-basvurdu_104302.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!