Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Nurol GYO, Mecidiyeköy'deki Arsanın Tapu Devrini Aldı

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, İstanbul-Şişli Mecidiyeköy Mahallesi 9773 Ada 1 ve 2 Parseldeki arsanın tapu devir işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.

yapi.com.tr / AA
Nurol GYO, Mecidiyeköy'deki Arsanın Tapu Devrini Aldı

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan özel durum açıklamasında, Şişli Mecidiyeköy Mahallesi 9773 Ada 1 ve 2 Parsel (tevhid edilmiş hali ile 3 Parsel) Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşinin, 11 Mart 2011 tarihi itibariyle TOKİ (Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) ile Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş&Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş. Ortak Girişimi imzalandığı, ilgili sözleşmenin 4.maddesi uyarınca 111 milyon 800 bin TL tutarındaki Toplam İdare Payı'nın yüzde 50'sine isabet eden 55 milyon 900 bin TL'lik kısmının 11 Nisan 2011 tarihi itibariyle TOKİ hesabına yatırıldığı hatırlatıldı.

İlgili sözleşmenin 3(b) maddesine istinaden Ortak Girişim'e tanınan hak ve TOKİ ile kalınan mutabakat çerçevesinde bakiye tutar olan 55 milyon 900 bin TL'lik kısmın (22 milyon doları kredi ve 9 milyon 120 bin TL'si ise iç kaynaklardan finanse edilerek) 13 Eylül 2011 itibariyle TOKİ hesaplarına aktarıldığı dile getirilen açıklamada, Ortaklık adına tapu devir işlem aşamasına geçilmiş olduğunun duyurulduğu anımsatıldı.

Açıklamada, bugün itibariyle tapu devir işleminin tamamlandığı bildirilerek, şunlar ifade edildi:

''(Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.-yüzde 99 / Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş.-yüzde 1) 11 Mart 2011 tarihi itibariyle TOKİ ile Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. & Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş Ortak Girişimi arasında imzalanmış olan sözleşme hükümsüz kalmıştır. Arsa bugün tarihi itibariyle tümüyle ortaklığımız malı olup, İhale çerçevesinde teklif edilerek kabul görmüş olan '260 milyon TL hasılatın aşılması durumunda, aşan kısmında yüzde 43'ünün 111 milyon 800 bin TL' ye ek olarak ödenmesi', 'toplanan hasılatın yüzde 57'sinin inşaat hakedişleri oranında Ortaklığımız hesabına aktarılması' hükümleri de dahil olmak üzere diğer tüm sözleşme maddeleri geçerliliğini kaybetmiştir. Arsa üzerinde geliştirilmesi planlanan 'Nurol Tower' projesi, ruhsat, inşaat ve satış-pazarlama süreçleri kamuoyu ile paylaşılacaktır.''

ETİKETLER: firma kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/nurol-gyo-mecidiyekoydeki-arsanin-tapu-devrini-aldi_89179.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!