Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

O Doğalgaz İhalesi Yenilenecek

Şırnak Doğalgaz Boru Hattı ihalesinin, daha önce 25 milyon dolar olan tahmini bedelin üzerinde teklifler geldiği için 26 Nisan'da yenilenmesi kararlaştırıldı.

yapi.com.tr
O Doğalgaz İhalesi Yenilenecek

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde yer  alan duyuruya göre, 9 Şubat 2016'daki ihalede boru hattının yapım işi için  verilen 29 milyon 886 bin dolarlık en düşük teklifin, hattın 25 milyon dolar  olarak tahmin edilen muhammen bedelin üzerinde kalması nedeniyle ihalenin yeniden  yapılmasına karar verildi.

Yenilenecek ihale 26 Nisan'da saat 14.00'te yapılacak. Teklifler,  ihale tarih ve saatine kadar BOTAŞ Genel Müdürlüğü Haberleşme Müdürlüğüne elden  teslim edilebileceği gibi iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilecek.

Ekonomik açıdan en avantajlı teklifin sadece fiyat esasına göre  belirleneceği ihale, yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olacak. İhalede işin  tamamı için teklif verilecek.

Sonucu üzerine ihale yapılan istekliyle birim fiyat sözleşmesi  imzalanacak. İstekliler teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere  kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecek ve verilen tekliflerin  geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 180 takvim günü olacak.

Hattın yapımı için sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün  içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Hattın yapım süresi yer tesliminden  itibaren 600 takvim günü olacak.

Bir önceki ihale duyurusunda hattın yapım süresi tesliminden itibaren  720 takvim günü olarak belirlenmişti.

Şırnak doğalgaz Boru Hattı Projesi için 9 Şubat'ta yapılan ihalede 5  teklif verilmiş, en düşük teklifi 29 milyon 886 bin dolarla HES Grup Enerji İnş.  San. ve Tic. AŞ - ŞAHİN YILMAZ Enerji İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. - EMRE  RAY Enerji İnşaat San. ve Tic. AŞ ortaklığı önermişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/o-dogalgaz-ihalesi-yenilenecek_143810.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!