Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Artemis, UNICERA 2018'de
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ODE, Güvenilirliğini Belgeledi

Yalıtım sektöründe ISO 27001:2013 belgesini alan ilk firma ODE oldu. ODE, bu belgeyle kendisinin ve paydaşlarının teknik, ticari ve özel bilgilerini güvence altına alıyor.

yapı.com.tr
ODE, Güvenilirliğini Belgeledi

Son yıllarda yaptığı yatırımlarla yalıtım sektörünün en güçlü markalarından biri haline gelen ODE, 2015 yılında ürün ve sistem belgelendirme çalışmalarına da hız verdi. Son olarak camyünü markası Starflex için EUCEB sertifikasını alan ODE, 2014 yılında kurduğu ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi için yapılan belgelendirme tetkiklerini başarı ile geçerek, ISO 27001:2013 belgesini almaya hak kazandı. ODE, yalıtım sektöründe bu belgeyi almaya hak kazanan ilk şirket oldu.

ISO 27001:2013 belgesi ile kendilerinin ve paydaşlarının teknik, ticari ve özel bilgilerini güvence altına aldıklarını belirten ODE Yalıtım Genel Müdürü Ali Türker; “Şirketler için günümüzde kurumsallaşma, yönetim kalitesini geliştirmeyi ve bu gelişimi sürekli kılmayı gerektiriyor. Kuruluşundan bu yana sürekli büyüyen ve gelişen ODE için, 30. yılımızı kutladığımız bir süreçte, kurumsallaşma alanında kaydettiğimiz her aşama çok önemli. Bu sürecin en önemli adımlarından biri de sürdürülebilirliği sağlayan, ürün ve hizmetlerimize yönelik belgelendirmeler. ODE’nin ve tüm paydaşlarımızın bilgi altyapılarının emniyetini sağlamak için faydalandığımız ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, olası tehlikeleri sezinleme, analiz etme ve riskli durumlarda uygulanacak kontrol sistemlerine karar vermeyi mümkün kılıyor. ODE’nin sürekli gelişim vizyonu paralelinde oldukça önemli bir adım olan bu gibi çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin avantajlarından bazıları:
•Bilgiyi bir sistem sayesinde korur, tesadüfe bırakmaz.
•Uzun yıllar boyunca işini garanti eder. Ayrıca bir felaket halinde, işe devam etme yeterliliğine sahip olur.
•Başta tedarikçileri olmak üzere, bilgileri korunacağından ilgili tarafların güvenini kazanır.
•Firma bilgi varlıklarının ve değer sırasının farkına varır.
•Sahip olduğu varlıkları koruma yöntemlerini belirler ve iyileştirerek korur.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ode-guvenilirligini-belgeledi-_142350.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!