Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ODE Yalıtım’dan Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı

ODE Yalıtım, iklim ve çevresel risklerin dünyanın öncelikli gündem maddelerinden biri olduğu günümüzde enerji verimliliğine dikkat çekmek üzere “Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı”nı üçüncü kez yayımladı.

yapi.com.tr
ODE Yalıtım’dan Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı

Dünya genelinde özellikle nüfus artışı, şehirleşme, sanayileşme ve küresel ticaret gibi faktörler nedeniyle enerjiye olan talep her geçen gün artıyor. Dünyanın enerji kaynakları önümüzdeki 30 yıl boyunca bu talebi karşılamak için yeterli olsa da bu kullanımın çevreye verdiği zararlar, enerji arzının güvenliğine yönelik endişeler ve yüksek yatırım maliyetleri, enerjiyi daha verimli kullanma ve yenilenebilir enerji kaynaklarının önemini ortaya koyuyor. Bu kapsamda Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım da enerji verimliliğine ve bu verimliliği sağlamada kritik rol oynayan yalıtımın önemine yönelik farkındalığı artırmak için “Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı” çıkardı.

“Doğru ısı yalıtımı uygulaması enerji tasarrufu sağlar”
Küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı krizlerin hem gezegeni hem de şirketlerin rekabetçiliğini olumsuz etkilediğini söyleyen ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ozan Turan, “Dünya genelinde hızla artan enerji tüketimi, çevremize ve gezegenimize verdiğimiz zararı geri dönülemez bir noktaya taşıyor. Bunun yanında OECD ülkeleri içinde 2010-2018 yılları arasında en yüksek sera gazı artışı kaydeden ülke Türkiye. Bu nedenle ülke olarak bu konuyu çok daha acil ve kapsamlı olarak ele almamız gerekiyor. Üstelik ekonomimizin en büyük kalemini oluşturan enerji ithalatımız, işletmelerimizin ve genel olarak ülkemizin rekabetçiliğini de olumsuz yönde etkiliyor” dedi.

Türkiye’de tüketilen enerjinin yüzde 70’inden fazlasının binalarda ve sanayide kullanıldığını hatırlatan Turan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu durum, bu iki alanda etkin yalıtım uygulandığı takdirde büyük bir enerji tasarrufu sağlanabileceğini ortaya koyuyor. ODE Yalıtım olarak biz de enerji tasarrufu ve yalıtım konularında farkındalığın artması için çalışmalarımızı sürdürüyor, bilgi birikimimizi paydaşlarımıza aktarıyor ve çözüm önerilerimizi her platformda dile getiriyoruz. Bu kitabımızla da enerji verimliliğine yönelik güncel bilgileri paylaşırken, bu verimlilikte ısı yalıtımının önemine dikkat çektik. Bundan sonra da yalnızca fabrikalarımızda değil işimizin mutfağında da üretmeye, paydaşlarımıza, sektörümüze ve ülkemize değer katmaya devam edeceğiz.”

Tamamen güncellenmiş üçüncü baskı
Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı, ilki 1999, ikincisi 2011 yılında yayımlanan aynı isimli kitabın, Prof. Dr. T Hikmet Karakoç tarafından yayına hazırlanan ve tamamıyla güncellenmiş üçüncü baskısı. Dünyada ve Türkiye’de enerjinin yerinin ve öneminin güncel veriler ışığında paylaşıldığı kitapta, ısı yalıtımı alanındaki uygulama ve örnekler de kapsamlı bir şekilde yer alıyor. Kitabın basılı hali https://www.ode.com.tr/kitap-talep-formu adresi üzerinden talep edilebilir.

 

*

ODE Yalıtım Hakkında

1985 yılında taahhüt faaliyetleriyle ticaret hayatına başlayan ODE, 1988 yılında Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan birine yönelerek yalıtım sektöründe ilerleme kararı aldı. 1990 yılında ithalatçı, 1996 yılında ise üretici kimliğine kavuşan ODE; Yapı ve Teknik Yalıtım olmak üzere 2 ana kategoride üretim yapmaktadır. ODE bugün 5 modern üretim tesisinde, 4 binden fazla ürün çeşidi ve uzman personeliyle yalıtım sektörünün en büyük üreticileri arasında yer almaktadır. Global bir marka olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren ODE Yalıtım’ın ürünleri, 6 kıtada, 75’in üzerinde ülkede tercih edilmektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ode-yalitimdan-uygulamali-ve-ornekli-isi-yalitim-kitabi_186249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!