Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ODTÜ'lülerden Eylem: 'Kahrolsun Bağzı Yollar'

ODTÜ'lüler Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun bulunduğu Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binası önünde, ODTÜ Ormanı'nda yol için bazı ağaçların kesilecek olmasını protesto etti.

yapi.com.tr
ODTÜ'lülerden Eylem: 'Kahrolsun Bağzı Yollar'

ODTÜ’lüler Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun bulunduğu Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binası önünde, ODTÜ Ormanı'ndan geçirilmesi planlanan Anadolu Bulvarı-Konya Yolu arasındaki bağlantı yolu için ağaçların kesilecek olmasını ve yolun ODTÜ içerisinden geçmesini protesto etti.

DHA'nın haberine göre, Anadolu Bulvarı-Konya Yolu arasında yapılan ve ODTÜ Ormanı'ndan geçirilmesi planlanan bağlantı yoluna tepki gösteren yaklaşık 100 kişilik bir grup, ODTÜ A1 girişinde toplanarak 'Kahrolsun Bağzı Yollar' pankartı açtı. Grup, daha sonra Eskişehir Yolu üzerinde bulunan Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun bulunduğu Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binası önüne geldi. Burada yapılan açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesinin yapacağı Anadolu Bulvarı'nı Konya Yoluna bağlayacak otoyolun 1995 yılı itibariyle Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu kararı ile burasının 1. Derece Doğal SİT alanı ilan edilerek projenin geçersiz olduğu belirtildi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlı Aka’nın da destek verdiği eylem, göstericilerin ODTÜ ormanında kesilecek ağaçların bulunduğu yerde yapılan açıklamanın ardından sona erdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/odtululerden-eylem-kahrolsun-bagzi-yollar_111851.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!