Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Okluk Koyu’nun Kamulaştırılmasına Tepki

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Okluk Koyu’nda yapımı devam eden Cumhurbaşkanlığı Yazlık Konutu için 200 dönüm arazinin acil kamulaştırılmak istenmesine halk tepki gösterdi. Change.org sitesinde başlatılan imza kampanyası 18 saatte 10 bin imzaya ulaştı.

yapi.com.tr
Okluk Koyu’nun Kamulaştırılmasına Tepki

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın muhatap alındığı ve kısa sürede 10 bin imzaya ulaşan “Cennet Gökova hepimizin, Okluk Koyu kapatılmasın” imza kampanyasına destek artarak devam ediyor. “İngiliz Limanı olarak bilinen Okluk Koyu-Değirmen Bükü ve çevresi için resmen kamulaştırılma süreci başlatılmış olup, tüm denizcilere ve yurttaşlara kapatılmıştır” denilerek change.org'ta başlatılan imza kampanyasında şu ifadelere yer verildi:

“Ünlü Türk denizcisi Sadun Boro'nun anısının yaşadığı ve yaşatıldığı, tüm doğa ve deniz severler için çok büyük öneme sahip, Kaptan Cousteau'nun “Yeryüzündeki cennet” olarak nitelendirdiği Gökova'nın, Okluk Koyu-Değirmen Bükü ve çevresi (İngiliz Limanı diye de bilinir) için resmen kamulaştırılma süreci başlatılmış olup tüm denizcilere ve yurttaşlara kapatılmıştır.

Turizme önemli katkı sağlayan Mavi Yolculuk tekneleri, tarım yapan çiftçi, gezginlere hizmet veren işletmeci ve denize giren sade vatandaş da bu kapsamda “yasaklı” duruma sokulmuştur! Bizler, tüm denizler ve kıyılar denizcilerin, mavi yolcuların, köylülerin, balıkçıların kısaca tüm yurttaşlarındır ve bu hak ellerinden alınmamalıdır diyoruz. Bu haksız uygulama, ivedilikle sonlandırılsın diyoruz!”

http://www.yapi.com.tr/haberler/okluk-koyunun-kamulastirilmasina-tepki_168681.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!