Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Okul Binası Cezaevi mi Olacak?

Samsun Alaçam’da kapatılan okulun yarı açık kadın cezaevi olması gündemde.

yapi.com.tr
Okul Binası Cezaevi mi Olacak?

Samsun’un Alaçam ilçesinde 2016’da “yeterli öğrenci olmadığı gerekçesiyle” kapatılan Göçkün 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu’nun “Yarı Açık Kadın Cezaevi”ne dönüştürülmesi gündeme geldi. Alaçam’da 1977 yılında açılan 60 kişilik kapalı cezaevi, Adalet Bakanlığı tarafından 1 Temmuz’da kapatılmıştı.

Cumhuriyet’ten Cemil Ciğerim’in haberine göre; Alaçam Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Yetmişbir, kapatılan okulun Alaçam’ın en güzel çamlık alanı içinde bulunduğuna dikkat çekerek hastane ya da öğretmenler için kamp yeri olarak kullanılmasının ilçeye yapılacak en önemli hizmet olacağını söyledi.

Göçkün 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu’nu özel bir lise yönetiminin de istediğine dikkat çeken Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara şunları söyledi: “Kapatılan bu okul için Alaçam’da Fen lisesi olması yönünde bir çalışma başlatılmış. Milli Eğitim uygun bulmadığı için bu girişim sonuçsuz kalmış. Son durumda bu okulu ilçede faaliyet gösteren özel bir okul kiralamak istemiş. Bu isteğe de Milli Eğitim olumlu yanıt vermemiş. Ancak bütün Türkiye’de olduğu gibi büyük kentlere göç nedeniyle Alaçam ilçemizde de birçok okul kapanmıştır. Sorun göç sorunudur. Yıllarca önce bu okulların her birinde 200-300 öğrenci varken şimdi on öğrenci bulamadıkları için kapanmışlar. Biz Eğitim-İş olarak bu okulların bütün bu koşullar altında özel okullara kiralanmasına şiddetle karşıyız.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/okul-binasi-cezaevi-mi-olacak_174660.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Dyson Airblade™ 9kJ

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!